Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater esineb teatrifestivalil Vilniuses

29.04.2003 11:10

VAT Teater annab täna, 29. aprillil kaks etendust Leedu Rahvusteatris. Teater osaleb lavastusega "Lend üle ookeani" (näitlejad Katariina Lauk-Tamm ja Tanel Saar, lavastaja Bengt Andersson) 27.-30. aprillini Vilniuses toimuval ASSITEJ rahvusvahelisel noorte- ja lasteteatrite festivalil. 

Festivali korraldavad Leedu ASSITEJ Keskus ja Leedu Riiklik Noorsooteater. Festivali programmis on mitmed Leedu teatrite lavastused, esindatud on veel külalisteatrid Saksamaalt, Rootsist, Lätist, Shveitsist ja Taanist.
Paul Harman Inglismaalt viib läbi seminari kaasaegsest teatrist noorele vaatajale. Flemming Folk ja Peter Mancher juhivad vestlusringi teemal Põhjamaade ja Balti riikide noorsooteatri alase koostöö minevikust, olevikust ja tulevikust. 

2002. aastal oli samalaadse festivali organisaatoriks Narvas Eesti ASSITEJ Keskus. Narvas kinnitati ka uued plaanid tulevikuks, mille kohaselt Eesti, Läti ja Leedu lülitusid Põhja- ja Baltimaade koostööfestivalide ketti uue nime all "NB Festival". Järgmisel aastal toimub festival Lätis ja aastal 2005 taas Eestis. 2006. aastal rändab "NB Festival" Saksamaale.

Juunis sõidab  VAT Teatri  "Lend üle ookeani" Eesti teatrit esindama Lyoni Biennaalile Prantsusmaal, mis on üks suuremaid ja olulisemaid noorte- ja lasteteatrite festivale Euroopas.


Margot Böttcher
teatri kuraator
6450959