Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater avalikustas uue hooaja plaanid

21.08.2023 11:50

"VAT Teater alustab. Ent mitte algusest. Meil on palju põletavat pooleli. Suvi oli pikk ja aina kasvatas isu," kirjutab VAT Teater hooaja 2023/2024 sissejuhatuseks.

20. septembril jõuab VAT Teatris publiku ette Eduard Wiiralti loomingust inspireeritud "Kabaree.Põrgu", Tanel Saare (meta)füüsiline lavastus, kus ristuvad peomelu ja hingepiinad; põrkuvad võõrad, vaenlased ja armastajad. Teatraalset tohuvabohu vormib Hanna Maria Saare koreograafia ja Joel Väli lavakujundus ning saadab Madis Muuli live-muusika. Lavale astuvad Karolin Jürise, Maria Paiste, Ago Soots, Meelis Põdersoo, Margo Teder, Rasmus Järvesaar, Hanna Maria Saar ja Tanel Saar.

6. novembril esietendub Joel Väli "Ballaad loomulikkusest" – lüroeepiline teekond mehest, kes pärast oma koera kaotamist otsustab hakata jäädvustama inimese ümber laiuvat loomulikku ja samas müstilist kosmost. Osades on Markus Truup, Karolin Jürise, Liisbeth Kala ja Tanel Saar.

Samuti jätkab VAT tööd haridusmaastikul. Laia valiku töötubade ja hariduspakettide pakkumise kõrval alustab VAT Teater koostööd värskelt avatava Tõnismäe Riigigümnaasiumiga. Esimeseks sammuks sel teel on loovkirjutamise õppeaine väljatöötamine. Lisaks lükatakse käima ühine foorumteatriprojekt Justiitsministeeriumiga, mille fookuses on taastava õiguse teema.

Poolel teel on ka VATi Sakala 3 majja integreerumise protsess. Seda näitab ilmekalt VATi praegune repertuaar, millest pooled lavastused pärinevad veel Rahvusraamatukogu perioodist ja pooled on juba sündinud Sakala 3 keskkonnas. Algaval hooajal saab seegi selgroog murtud ning VATi nägu on üha enam Sakala moega ning vastupidi.

Hooaja avapauk kuulutab samuti ühe pika ja põhjaliku protsessi järgmist sammu. 1. septembril avatakse veebiavarustes "Tasku-Vivaarium", rahvusvahelise teatriprojekti PLAYON toel loodud lavastuse "Vivaariumi" online-versioon. PLAYON saab enda käsutusse ka hooaja lõpuakordi, sest 2024. aasta maiks valmib projekti initsieeritud tehnoloogiline rännaklavastus "Haihtuv Tallinn".

Pildil stseen lavastusest "Kabaree.Põrgu". Foto: VAT Teater