Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater annab nägemispuuetega inimestele kirjeldustõlkega etenduse

01.10.2010 16:57

Esmaspäeval, 4. oktoobril kl 18 annab VAT Teater Rahvusraamatukogu teatrisaalis nägemispuuetega inimestele kirjeldustõlkega etenduse ”Tarbetud inimesed”.
Kirjeldustõlkega teatrietendus “Tarbetud inimesed” toimub MTÜ Kakora ja VAT Teatri koostöös, sündmust toetab Hasartmängumaksu Nõukogu. Kirjeldustõlke teeb vabakutseline näitleja Mart Aas.

MTÜ Kakora esindaja Sülvi Sarapuu selgitusel tähendab kirjeldustõlge seda, et nägemispuudega inimestele kirjeldatakse sünkroontõlke süsteemi vahendusel kõike visuaalset, mis teatrilaval toimub: kuidas näitlejad liiguvad, mida nad teevad, millised on nende kostüümid ja ilmed, milline on lavakujundus jne. Tõlkija kirjeldusele, mida vaegnägijad kuulevad läbi kõrvaklappide, lisandub lavalt tulev näitlejate tekst – nii saavad vaegnägijad etendusest nii tervikliku pildi kui vähegi võimalik. Taustainformatsiooni lavastuse kohta annab ka spetsiaalselt trükitud punktkirjas kava.

Kui Eestis on seni kirjeldustõlge tehtud vaid ühele filmile (”Ruudi”) ja ühele teatrietendusele („Kolm meest paadis”, 18. mail 2010 Ugala teatris), siis näiteks Soomes, Inglismaal ja USAs on paljude teatrite mängukavas regulaarsed kirjeldustõlkega etendused ja telejaamad edastavad kirjeldustõlkega saateid.

Lisainfo:
Sülvi Sarapuu
MTÜ Kakora
51 960 584
e-post: [email protected]
www.kakora.sarasyl.com

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
e-post: [email protected]
www.vatteater.ee