Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater annab külalisetendusi Rootsis

24.03.2006 10:45

VAT Teatri külalisetendused viivad Rootsi noore teatrikülastaja ette William Shakespeare'i müstilise lavateose "Torm", mille tõi möödunud aasta lõpus Tallinnas välja rootslasest lavastaja Bengt Andersson.

Stockholmis Rosenlundsteatris mängitakse William Shakespeare'i "Tormi" kahel korral: 24. märtsil algusega kell 10.30 ja 25. märtsil algusega kell 13.00.

"Torm" VAT Teatri lavaverisoonis on nö visuaalse teatri lavastus ühes vaatuses, vürtsitatud salapäraste efektide ja ootamatute tegelastega. Lugu räägib teadmiste jõust ja esimese armastuse saladustest.
Bengt Anderssoni lavastajakäekiri on hoogne ja ilmekas, muutes loo mõistetavaks ka nooremale vaatajale. Näidendit on algversiooniga võrreldes tublisti lühendatud ja visualiseeritud, kuid Shakespeare'i põhikude on puutumata jäetud.

Näidendi on tõlkinud Jaan Kross, lavastuse kunstnik on Liina Keevallik, muusikaline kujundaja Rivo Laasi. Mängivad Kaia Skoblov, Tanel Saar, Margo Teder, Janek Sarapson ja Mart Kampus.

VAT Teatris "Tormi" lavale seadnud Bengt Anderssoni tuntakse kui miimi, näitlejat ja lavastajat ning Stockholmi Teater TRE kunstilist juhti.
"Torm" on teine Anderssoni töö VAT Teatris; tema eelmine lavastus, Bertolt Brechti "Lend üle ookeani" on nüüdseks kujunenud ülimenukaks festivalitükiks.
"Tormile" on etendused Stockholmis esimesed väljaspool Eestit. Rosenlundsteater on Bengt Anderssoni teatritrupi kodulava Sotckholmis Södermalmis.


Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53492856