Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater alustas oma 27. hooaega

28.08.2013 14:58

VAT Teatri 27. hooaeg algas kolme “Tsaar Saltaani” etendusega 27.-29. augustini Rahvusraamatukogu Tornisaalis, seda menukat lavastust saab selle aastanumbri sees näha veel vaid kolmel korral septembrikuus.

Oktoobris alustatakse aga noorele vaatajale mõeldud suure ja ainulaadse projektiga, mille eesmärk on juhtida nii laste kui nende vanemate ja õpetajate tähelepanu virtuaalmaailma ohtudele ja võimalustele.
Projekti “Teater Internetist” ühe olulisema osana jõuab 3. oktoobril VAT Teatris lavale Kristiina Jalasto uus näidend "Netis sündinud", mis on valminud foorumteatri etenduste ja tõestisündinud internetiseikade põhjal. Lavastus sündis VAT Teatri ja BCS Koolituse  koostöös ning jutustab noortest, kes avastavad, kui seotud ja samas erinevad on virtuaal- ja reaalmaailma põimunud probleemid ning kui võrdselt palju on ohte ja võimalusi meie elu lahutamatuks osaks saanud internetikeskkonnas.
"Netis sündinud" esietendub teatri NO99 laval ja külastab järgneva talve ja kevade jooksul paljusid teatreid ning kultuurikeskusi üle Eesti. Etendused on eelregistreerimisega ning tasuta kõigile, kuid eriti on oodatud koolinoored vanuses 12-16 eluaastat koos oma õpetajate ja vanematega.
Lavastusprojekti viivad koostöös Vaata Maailma sihtasutusega ellu BCS Koolitus ja VAT Teater, kkaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Swedbank, Baltic Computer Systems ja F-Secure. Projektis osalevad veel Lastekaitse Liit ning Politsei ja Piirivalveamet, lavastuse loomist toetab New Yorker. Lisainfo: www.netissündinud.ee.

Järgmine esietendus on plaanis 12. detsembril Rahvusraamatukogu Teatrisaalis ning seekord pöördub VAT Teater filosoofia radadele. Lavastustesarja suurtest mõtlejatest alustab Platoni teostest tõukuv lavastus tööpealkirjaga “Pidusöök”, mis jutustab vanakreeka filosoofist Sokratesest.
Sokratese iroonilisus ei lase teda mingi filosoofilise, poliitilise või moraalse kampaania ette rakendada ning seda lavastust tehes huvitab loojaid eeskätt Sokratese võime alati ja kõikjal narrikuljused ära tunda, tema tõeotsing ja võime kahelda.
Lavastuse lähteteksti kirjutab VAT Teatri kunstiline juht Aare Toikka, kes loo ise ka lavastab. Lava kujundab Narelle Sissons (USA), näitlejatena on laval VAT Teatri trupp ning kaasa teeb näitleja Raivo Trass.

Jaanuaris alustab VAT Teatris tööd lavastaja Christian Römer (Saksamaa, varasemad lavastused VAT Teatris “Jumal on DJ”, “Kolumats”, “Meeste varjupaik”, “The Black Rider”), tuues planeeritult 27. veebruaril lavale Tšehhi näitekirjaniku Roman Sikora näidendi “Masohhisti pihtimus”.

Teatri kunstiline juht Aare Toikka ütleb: "Tšehhi kaasaegne näitekirjandus pole just sage külaline eesti lavadel. Roman Sikora vaatleb kaasaegset elukorraldust läbi kõverpeegli, lisades groteskseid liialdusi ja unenäolisi seoseid, mis rõhutavad asjakorralduse absurdsust. Sikora tekst on üllatav, hämmastav ning raputav maiuspala näitlejaile ja küllap ka vaatajaile."

Lisaks uuslavastustele on jätkuvalt laval meie head lood eelmisetest hooaegadest ja jätkab ka mänguliste haridustöötubadega, mis loodud õpilastele teatris kogetu kinnistamiseks. Võimalik valida nelja töötoa vahel: “Teine võimalus” (pärast etendust “Salto Mortale”), “Meedia meie elus” (enne etendust “Kas sulle meeldib porno?”).
Uudisena lavavõitlus iseseisvalt ilma etenduseta või pärast etendust “Pal- tänava poisid” ning foorumteatri etendus uudisena pärast mõnda mistahes vabalt valitud etendust või pärast etendust “Kirjaklambritest vöö”).
Töötubadest ja teistest õpetajatele pakutavatest haridustegevustest lähemalt kodulehelt rubriigist “Õpetajale”.

Kontaktisik:
Tiiu Talvist
VAT teater
turundusjuht
53492856
www.vatteater.ee