Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater alustab 1. septembril

29.08.2003 12:53

VAT Teater alustab oma 17. hooaega 1. septembril Rahvusraamatukogu teatrisaalis. Septembrikuu esimesel kolmel õhtul mängitakse ette VAT Teatri lasterepertuaari paremik: A. Kivirähki "Siim ja saladused", P. Stewarti "Kingitused" ja B. Brechti "Lend üle ookeani".

Tegemist on kingitusega algavaks õppeaastaks Paljulapseliste Perede Liidu liikmetele. Samas kuulutatakse välja ka teatrikriitika konkurss peredele pealkirja all: "Ühine teatrielamus". Konkursil osalemise tingimuseks on, et kirjutis sisaldaks kolme inimese - ema, isa ja (vähemalt ühe) lapse arvamust nähtud etendusest. Võitjate autasustamine toimub Tallinnas, 31.oktoobril Kanuti Gildi saalis uuslavastuse "Kolumats" etendusel.

Augustikuu esimestest päevadest töötab teater proovisaalis, ettevalmistamisel on VAT Teatri koostööprojekt Saksa Kultuuriinstituudi/Goethe Instituudi, Briti Nõukogu ja Kuressaare Linnateatriga. Eestisse jõuab Suurbritannia ja Saksamaa lavadel publikut hullutanud H.Hoffmanni, J.Crouchi, P.McDermotti ja junkbandi "The Tiger Lillies" pöörane taskumuusikal "KOLUMATS".

Teose on eestindanud Andres Ehin, lavastajaks on eesti publikule juba tuntud ("Jumal on DJ") tegija Saksamaalt Christian Römer.

Esietendus toimub 1. oktoobril 2003 Kuressaare Linnateatris. Seejärel etendub "Kolumats" Rakvere teatris ja Tartu Vanemuises. Tallinna esietendus saab teoks oktoobri lõpul Kanuti Gildi saalis.

Käsil on ka teine koostööprojekt - VAT Teatri ja Markus Zohner Theater Compagnie (Shveits) ühistööna jõuab lavale F.R.Kreutzwaldi cool-epos "KALEVIPOEG".
Tegemist on Markus Zohneri teatrikompanii kunstilise juhi versiooniga meie rahvuseeposest. Markus Zohner on maailmanimega näitleja, lavastaja ja teatripedagoog. Improvisatsioonilises lavastuses mängivad: Katariina Lauk-Tamm, Tanel Saar, Janek Sarapson ja Margo Teder.

Planeeritud esietendus 29.novembril 2003 Tallinna Linnateatris.

Ka lastekavasse lisandub uuslavastus. Aare Toikka dramatiseerib ja lavastab Hans Christian Anderseni muinasloo "Väike Merineitsi".

Esietendus on planeeritud 5. detsembril Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

Viimast hooaega on mängukavas ülimenukad T. Lycose, S. Nantsou "Kivid" (lav. Aare Toikka) ja "Jumal on DJ" (lav. Christian Römer) noortele. Austraalia elava klassiku David Williamsoni "Näost näkku" (lav. Peeter Raudsepp) tuleb taas lavale.

Teater jätkab osalemist rahvusvahelistel teatrifestivalidel. Lavastusest "Lend üle ookeani" on saanud "see huvitav lavastus Eestist".
Möödunud hooaeg lõppes edukate festivalietendustega Prantsusmaal Lyonis. Juba 20. oktoobril oodatakse teatrit osalema ASSITEJ Põhja- ja Baltimaade rahvusvahelisel teatrifestivalil Peterburis. VAT Teatri festivalireise on toetanud Eesti Kultuuriministeerium.


Margot Böttcher
teatri kuraator
056 951602
6450959
[email protected]