Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater 25

01.10.2012 18:33

1. oktoobril tähistab Eesti esimene vabateater VAT Teater oma 25. sünnipäeva. Tähtsa tähtpäevaga seoses teeme seekord kingitusi oma vaatajatele.

Sünnipäeva puhul kingime koostöös Tallinna Puuetega Inimeste Kojaga puuetega inimestele kaks tasuta etendust Nõmme Kultuurikeskuses. 28. septembril mängime seal noortelavastust „Pal-tänava poisid“ ja 29. septembril toimub samas etendus „Hea, Paha ja Inetu“.
Kuna tahame pakkuda võrdselt nauditavat teatrielamust nii nägemis-, kuulmis- kui ka liikumispuuetega inimestele, kasutame oma etenduste juures ühtaegu nii viipekeele tõlki kui kirjeldustõlget ning loome tingimused ka ratastoolides etendusele tulevate vaatajate mugavaimaks teenindamiseks.

3. oktoobril toimub kaks huvitavat ja vaatajate jaoks tasuta ettevõtmist Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.
Kell 17 saavad huvilised olla tunnistajaks Indrek Hargla esimese näidendi "Andromeda saar" esimesele avalikule lugemisele.
VAT Teater tellis Indrek Harglalt näidendi "Andromeda saar" koostöös Euroopa teatrivõrgustikuga Platform 11+ ning etteruttavalt võib öelda, et tegemist on autorile omaselt üllatusliku ja põneva teatritekstiga.
Näidendi kannavad ette VAT Teatri näitlejad Katariina Unt, Katariina Ratasepp, Tanel Saar, Meelis Põdersoo ja Ago Soots, lugemise lavastaja on Aare Toikka. Praeguste plaanide kohaselt jõuab lavastus VAT Teatris vaatajate ette 2013. aasta kevadel.

Kell 18.30 toimub samas avalik foorumetendus, kus näitlejatena löövad kaasa VAT Teatri näitlejad, VAT Teatri Foorumgrupi liikmed ja VAT Teatri kontorirahvas. VAT Teatri Foorumgrupp tegutseb teatri juures juba 13 aastat ning see on esimene kord, kus etendusse on kaasatud nii erineva taustaga foorumnäitlejad. Tuleb tunnistada, et see teeb etenduse teatri juubeliga sobivaks väga eriliseks sündmuseks.
Etenduses jõuab vaatajate kolm lugu tänasest päevast, mille aitas etenduses osalejatele korraldatud kahepäevasel koolitusel üles leida foorumteatri kauaaegne praktik Iwan Brioc Walesist.
Jokker ehk etenduse juht on  Margo Teder, näitlejatena löövad kaasa Katariina Ratasepp, Mari-Liis Velberg, Inga Sermann, Tiiu Talvist, Meelis Põdersoo, Ago Soots, Pille Kose ja VAT Teatri Foorumgrupi noored.

Teater ja mäng elavad igas inimolendis ning annavad meile võimaluse unistada ja tabada muutuste võimalikkust. Foorumteater on teatri ja kogukonnatöö kohtumispunkt.
Foorum oli Vanas Rooma ühiskonnaelus keskuseks, kus arutleti oluliste teemade üle. Foorumteater on üks osa Brasiilia teatriuuendaja Augusto Boali 1960. aastatel loodud rõhutute teatri (The Theatre of The Oppressed) süsteemist. Foorumi konfliktlugu vahendab rõhumist, kus peategelane püüab ebaõnnestunult oma unistust/tahet ellu viia.

Esmalt mängitakse ette nn halvasti lõppev situatsioon. Sellele järgneb dialoog publikuga, mida vahendab Jokker ehk etenduse juht. Näitlejad ja Jokker on nagu abilised/sotsiaaluurijad, kes aitavad sellele konkreetsetele loole lahendust leida. Etenduse eesmärk on luua turvaline ruum, kus vaatajad-näitlejad on dialoogi haaratud ning igal soovijal on võimalus lugusid muuta nii, et lõpp oleks õnnelik.

VAT Teatri 25. sünnipäeva sündmusi toetavad Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital ja Platform 11+.

PuudutaVAT teatrit!

Kontaktisik:
Tiiu Talvist
VAT teater
turundusjuht
53492856
www.vatteater.ee