Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Teater – 20 aastat puudutaVAT teatrit!

04.09.2006 18:23

VAT Teater on Eesti vanima väiketeatrina jõudnud oma 20. hooajani. Et kunagisest tudengite vallatusest on nüüdseks saanud siin- ja sealpool piiri tunnustatud väike repertuaariteater, siis julgeb VAT Teater oma juubelihooaja puhul kokku võtta: seljataga on 20 aastat puudutaVAT teatrit! Juubelihooajal kavandab väike VAT Teater suuri asju - teatri kunstilise juhi Aare Toikka lubaduse kohaselt saab Eesti rahvas sel hooajal VAT Teatrist palju kuulda, näha ja rääkida.

Uus teatriaasta on alanud täistempos: just neil päevil on proovisaalis lavaküpseks saamas Urmas Vadi "Elvis oli kapis!" Aare Toikka lavastuses, mis jõuab vaataja ette järgmisel nädalal Tartus, Oma Draama festivalil. Tallinna esietendus on 14. septembril Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

25. septembrist 12. oktoobrini näitab VAT Teater ette oma sünnipäevase hetkeseisu. Juubelihooajale kohaselt nimetatud Ülevaatedekaadi raames saab publik üle vaadata kõik lavastused, mis hetkel repertuaaris: "Kivid", "Teener", "Pal-tänava poisid", "Lend üle ookeani", "Vaenlase kosmeetika", "Klammi sõda", "Elvis oli kapis" ja "Kalevipoeg".  Kui valida vaatamiseks välja kolm Ülevaatedekaadi etendust, siis ühe etenduse pilet on VATi poolt kingituseks!

Seejärel on VAT Teatril au avada Tallinnas täiesti uus teatrisaal - Viru Keskuse neljandal korrusel lavastab Christian Römer (varem VAT Teatris lavale toonud "Jumal on DJ" ja "Kolumatsi") Kristof Magnussoni mahlaka bulvarikomöödia "Meeste varjupaik". Milleks on võimelised oma ostuhullude naiste eest kaubanduskeskuse kütteruumi peituvad mehed? Seda saate teada 21. oktoobri esietendusel.

Juubelihooaja puhul ei jäeta unarusse ka ammuseid VATi sõpru maakondades, kevadeks peaks meie Teatribuss oma tuuriga jõudma läbi käia terve Eesti. Bussituur algab "Pal-tänava poistega" 22. septembril Haapsalust.

Eraldi koostööprojekt on plaanis Kuressaare Linnateatriga, kus novembri lõpus tuuakse Aare Toikka lavastuses ja dramatiseeringus välja lastetükk "Väike Merineitsi".

Teismelistele mõeldud Eva Koffi "Ma olen olemas" (lavastaja Katrin Nielsen) jõuab Rahvusraamatukogu teatrisaalis vaataja ette jaanuaris 2007 ning uue aasta veebruaris näeme Euroopa teatrivõrgustiku "Magic-Net" raames valmivat Anton Tšehhovi klassikalise lasteloo "Kaštanka" dramatiseeringut Eesti, Šveitsi, Poola ja Venemaa teatritegijate koostöös. Lavastus valmib noore ja andeka Moskva lavastaja Konstantin Bogomolovi käe all.

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
[email protected]