Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

VAT Ekstra: Müller peab jääma!

15.02.2017 17:09

Vestlusring 2. märtsil 2017 kell 18.00 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis.  

Sakslase Lutz Hübneri näidendis „Müller peab lahkuma!” otsustavad lapsevanemad ühiselt, et nende võsukesi õpetav pedagoog peab oma ametist loobuma. Õpetaja Müller on kaotanud nende usalduse. Õpilaste hinded on drastiliselt langenud ja klassiruumis valitseb halb õhkkond, mida õpetaja nähtavasti ei suuda enam taltsutada. Lapsevanemad ei saa lubada sel jätkuda – nad peavad mõtlema oma järglaste tuleviku peale! 

Kui aga viimaks õpetajal suu avada lubatakse, siis avaneb kogu situatsioonist hoopis teistsugune pilt. Ja mida teravamaks muutub õhkkond, seda ilmsemaks saab, et lapsevanemadki mõistavad olukorda erinevalt. Milliseks maailmaks peab õpetaja ikkagi lapsi ette valmistama? Kas haridussüsteem toetab pedagoogi ponnistusi või loobib kaikaid kodarasse? Millisel määral peaksid kogu protsessi olema kaasatud lapsevanemad? Ja kas keegi üldse jõuab kogu tohuvapohu juures küsida, mida laps ise mõtleb? 

Kuigi näidendi tegevustik leiab Saksamaal, mille haridussüsteem erineb üksjagu Eesti omast, siis saab kahe riigi vahel tõmmata ohtralt paralleele. Ja ükskõik, kui vastuolulisi emotsioone teema meis ei tekita, oleme siiski ühel meelel – õpetaja peab jääma! Kuid kuidas peab pedagoog kiirelt teisenevad ühiskonnas ise muutuma? Mida ikkagi saab lapsevanem temalt nõuda ja millal hoopis ise appi tulla? 

VAT EKSTRA vestlusring sukeldub sellesse põhjatusse ja tuleohtlikusse teemasse, et hetkeolukorda täpsemalt kaardistada ning võimalikke lahendusi otsida. Vestlusringi kuulama ja kaasa rääkima on oodatud nii etendust näinud inimesed kui needki, kellele haridusteema on südamelähedane ning keda etenduse nägemine alles ees ootab. 

Sissepääs on kõigile prii!