Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vaskjala Loomeresidentuur kutsub kunstnikke osalema

25.09.2023 17:04

Vaskjala Loomeresidentuur otsib residente helikunsti, eksperimentaalmuusika ja etenduskunstide valdkonnast. Residentuur toimub vahemikus 1. jaanuarist kuni 31. maini 2024 ning kestab umbes ühe kuu. Residentuuri saab kandideerida kuni 1. novembrini 2023.

Residentuuri saavad kandideerida kunstnikud ühekaupa või kuni kolmeliikmelistes gruppides. Residentuur pakub privaatset majutust, jagatud ateljeepinda ja ühiskööki. Samuti on residentidel võimalus kasutada tööriistu ja lihtsamat helitehnikat, samuti Rae Kultuurikeskuse helistuudiot. Residendid peavad katma oma reisi- ja elamiskulud ise.

Vaskjala Loomeresidentuur asub Tallinna kesklinnast 18 km kaugusel Vaskjala külas põldudega ümbritsetud vanas koolihoones. Maja on ehitatud 1934. aastal ja renoveeritud 2017. aasta suvel. See on olnud kohtumispaik loomeinimestele, visuaalkunstnikele, muusikutele, kirjanikele jt kunsti tegemiseks ja publikule näitamiseks.

Residentuuri haldab Rae Kultuurikeskus ning loomekeskkond pakub loojatele majutus- ja tööruume, toetades neid ka avalike ürituste, näituste, kontsertide, etenduste, töötubade ja kultuurisündmuste korraldamisel.

Piirkond on väga rahulik ja looduskaunis kohas, mis võimaldab linnamürast eemaldumist ja keskendumist. Samas Tallinna kesklinna pääseb 25 minutise bussisõiduga või 15 minutiga autoga.

Orienteeruv residentuuris viibimisaeg on 1 kuu. Vastavalt kokkuleppele on kunstnikul kohustus korraldada töötuba või eksponeerida kohapeal publikule oma loomingut näitusena, kontserdina või performance'ina.

Residentuuri kandideerimiseks palutakse lühidalt kirjeldada, mida on plaanis residentuuris teha, ja märkida ära eelistatud residentuuris viibimise aeg. Avaldusele tuleb lisada enda lühitutvustus ja CV, samuti kuus kuni 10 hiljutist näidist oma töödest või veebilehe link. Avaldusi oodatakse kuni 1. novembrini aadressile copperleg@rae.ee.

Rohkem infot leiab Vaskjala Loomeresidentuuri kodulehelt.

Foto: Vaskjala Loomeresidentuur