Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Värske kraam Viljandist” toob Tallinnasse nii lavastused, filmid kui ka installatsioonid

22.05.2024 13:14

Pildil seisab palja ülakeha ja valgete pükstega noormees seljaga kaamera poole. Tal on käest kummist hüppenöör ning tema seljal on näha jälgi hüppenööri löökidest.

Juuni alguses toimub Tallinnas minifestival "Värske kraam Viljandist", mis toob kolmel päeval publikuni Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite värskelt valminud tööd. 7. kuni 9. juunini 2024 näeb Kanuti Gildi SAALis ja Vabanki majas (aadressil Harju tänav 13) TÜ VKA õppekava mitmekülgsust peegelduvat programmi, kuhu kuuluvad etenduskunstide tudengite lavastused, lühifilmid ja installatsioonid.

7. juunil linastub Kanuti Gildi SAALi Pühavaimu saalis kaks lühifilmi: Kreeta-Lisett Toomingu "Vannivaht" ning Maria Helena Seppiku ja Ronja Marie Teppi "Üksik lääs", filmid on kavas ka 9. juunil. 7. juuni õhtul kell 19 etendub Kanuti Gildi SAALi suures saalis tantsukunsti õppekava lõpetaja Lisette-Marie Viilupi lavastus "transient matter // mööduv mateeria" ning kell 16 samal päeval avatakse Kanuti Gildi SAALi keldrikorrusel ning vana Vabanki majas TÜ VKA visuaaltehnoloogia eriala lõpetava kursuse installatsioonid, juhendajaks Urmas Lüüs. Installatsioonid jäävad huvilistele avatuks festivali kõigil päevadel.

8. juunil kell 18 etendub Kanuti Gildi SAALis tantsukunsti lõpetaja Marko Reitalu lavastus "Flagellant" ning kell 19 Sigrid Savi ja tantsutudengite lavastus "Quote on quote ehk räägime sellest". Festivali viimasel päeval, 9. juunil etendub Elina Masingu ja Liisbeth Horni "Bakhandid", mille esietendus oli hiljuti Tartus klubis Gutenberg. Lavastuses osalevad etenduskunstide kolmanda kursuse tudengid. "Bakhandid" kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

"Sel aastal lõpetavad TÜ VKA tantsukunsti ja visuaaltehnoloogia tudengid ning tehnilised produtsendid. Lisaks lõpetajate töödele näeb ka erinevaid lavastusi ja filme, kus löövad kaasa kolmanda kursuse tudengid. Viljandi Kultuuriakadeemia on ainulaadne kool, kus õpivad koos erinevate erialade tudengid, alates muusikast ja etenduskunstidest kuni kultuurikorraldajateni välja. Juba kooliajal teevad erinevad erialad omavahel tihedalt koostööd, mis harjutab tudengeid ka edaspidi koosloomeprojektides paremini toime tulema,” kommenteerib tänavust minifestivali TÜ VKA etenduskunstide programmijuht Tiiu Tamm.

Pildil stseen Marko Reitalu lavastusest "Flagellant". Foto: TÜ VKA