Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Vargamäe kuningriik” sai kroonitud

24.02.2007 12:16

Rakvere Teater oma 67. sünnipäeva ning kombe kohaselt jagatakse sel puhul ka kolleegipreemiaid.

Eelmise aasta enimõnnestunud lavastuseks oli Rakvere Teatri töötajate arvates koostööprojekt Endla Teatriga - Urmas Lennuki A. H. Tammsaare "Tõe ja õiguse" V ja I osa põhjal dramatiseeritud "Vargamäe kuningriik". Just selle lavastuse eest hääletati parimaks lavastajaks Jaanus Rohumaa (külalisena Tallinna Linnateatrist) ning parimaks kunstnikuks Aime Unt.

Üllar Saaremäe
sai Vargamäe noore Andrese rolli ning osatäitmise eest tema enda lavastatud "Oscaris ja Roosamammas" parima meesnäitleja preemia. Mõlemat lavastust on kõrgelt hinnanud ka publik. "Vargamäe kuningriik" annab selle aasta juunikuus lisaetendusi, kuhu hetkel on võimalik osta pileteid soodushinnaga 175 krooni. "Oscar ja Roosamamma" on läinud esietendusest saati täissaalidele, veel on mõned piletid 12. ja 26. märtsi etendustele Vene Teatris.

Parima naisnäitleja preemia võitis osatäitmiste eest Eesti algupärastes lastelavastustes "Käpipuu vennaskond" ja "Lumumm" Anneli Rahkema. Kriitika on öelnud, et tema Käpipuu naeratuses avaldub salapära ning hinnanud Rahkema karvapallilise Moosi karakterit.

Ringsõiduteatrile kohaselt sai parima etendust teenindava töötaja preemia lavameeste pealik ja autojuht Ernst Pihlak ning parima lavastust ettevalmistava töötaja auhinna lavastusala juhataja Tiit Kalm. Parima teenindaja au võttis vastu Teatrikohviku alati rõõmsatujuline letitüdruk Siret Pukk ning parima korraldaja tiitli sekretär Helle-Mall Niinemets.

Kaduviku nimel,

Anne-Ly Sova
Rakvere Teater
kirjandusala juhataja
32 95 443; 55 561 329
[email protected]