Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuislased avasid teatri 154. hooaja

16.08.2023 14:34

15. augustil 2023 alustas Vanemuise teatri juhina tööd Aivar Mäe. Samal päeval toimus ka hooaja avakoosolek, kus muu hulgas tervitati uusi vanemuislasi ning tänati ja tunnustati vanemuislasi, kelle töökus ja anne on Vanemuisest vorminud just sellisel kõrgel tasemel kolmežanriteatri, nagu see täna on. 

Ain Mäeotsa lavastajakäe all said vanemuislased osa meeleolukast lavaprogrammist, mis sidus omavahel teatri kolmežanrilisuse. Teiste hulgas esitati Vanemuise balletisolisti Gus Upchurchi koreograafial loodud tantsunumbrit "Incipience" ning Karmen Puis, Rasmus Kull ja Aivar Kallaste tõid lavale stseeni ooperist "Kaubamaja".

Avakoosolekul andsid eesseisva hooaja uuslavastustest ja kontsertidest ülevaate teatri loomingulised juhid: draamajuht Tiit Palu, balletijuht Mare Tommingas ja muusikajuht Risto Joost. 154. hooajal esietendub 13 uuslavastust: seitse draamalavastust, neli muusika- ja balletilavastust ning kaks lastelavastust. Publiku ette tuuakse tagasi muusikal „Hüljatud“ ning balletilavastus „Romeo ja Julia“.

Tänavu alustab oma esimest hooaega Vanemuise teatris 15 inimest. Vanemuise balletitrupiga liitusid balletiartistid Akihito Shimogata ja Hodaka Maruyama Jaapanist, Gustavo Pedro Lima Da Silva Brasiiliast, Sarah Ross Austraaliast, Sofia Zaman Suurbritanniast, Vladyslav Kalys Ukrainast, Andrea Mathilde Østvik Johnson Norrast ning kontsertmeister Tommaso Maganzani.

Vanemuise ooperikooriga liitus kooriartist Diana Silova ning orkesteriga tšellist Ernests Cirulis ja 1-viiul Eva Aarnis. Teatrijuhi Aivar Mäe kõrval alustas tööd juhiabi Mariann Rei, muusikaosakonna koordinaatorina Eleri Helimets ning hea kolleegi said Riina Seeblumi näol juurde ka puhastusteenindajad. 

Tööjuubelid

Ühtlasi kiideti kevadel ülikooli lõpetanud kolleege, rõõmustati hooaja jooksul vanemuislaste peredesse lisandunud beebide üle ning õnnitleti nii suviseid juubilare kui ka häid kolleege, kellel täitus suvekuudel ja täitub septembris Vanemuise teatris mitmes kümnend.

45 tööaastat on Vanemuise teatrile pühendanud balletijuht Mare Tommingas, draamanäitleja Aivar Tommingas, 2. viiul-orkestrant Sirli Laanesaar ning lavameister Kalev Helmoja. 40 aastat tööd teatris täitus riietaja Kai Vahteril. 

35 aastat on saanud enda kohta vanemuislane öelda ooperikoori artist Kaja Ilmjärv ja draamanäitleja Merle Jääger. 30. tööjuubelit tähistasid juurdelõikaja Edith Ütt, fagott-kontsertmeister Kulvo Tamra ja tromboon–2. abikontsertmeister Rain Kotov. 25 aastat Vanemuise teatris täitus kooriartistil Siiri Koodresel. 

Vanemuise teatril ootab ees rikkalik draama-, muusika- ja balletihooaeg. Enne teatrisaali suundumist avab teater hooaja ka publikule, kutsudes inimesi 26. augustil Tartusse vanemuislaste kodukohvikute päevale.

Pildil vanemuislased avakoosolekul uusi kolleege tervitamas. Foto: Rasmus Kull