Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuislane Eva Klemets mängib Helsingis peaosa

20.02.2008 17:03

Vanemuise teatri draamanäitleja ja lavastaja Eva Klemets mängib peaosa Helsingi KokoTeatteri uuslavastuses "Kana".

Helsingi kesklinnas asuvas väiketeatris eelmisel reedel esietendunud "Kana" autor on vene uuema põlvkonna üks väljapaistvamaid näitekirjanikke Nikolai Koljada. 1989. aastal kirja pandud tšehhovliku tunnetusega näidend jutustab elust Siberi intriigiderikkas provintsiteatris.

Juba pikka aega Soomes elanud-töötanud vene lavastaja Viktor Drevitski on oma lavastuses tegevuskohta määratledes ähmastanud piiri Siberi ja Helsingi vahel, näidendi tegevusaeg on aga neis aastates, kui Nõukogude Liit tegi oma viimaseid hingetõmbeid.

Eva Klemets kehastab "Kanas" Eesti NSV-st tulnud näitlejatari Nonna Dubovitskajat, kes on napi poole aastaga suutnud oma võlude kütke siduda nii mitmeidki mehi teatri juhtkonnast. "Kana" on Helsingi KokoTeatteri mängukavas 5. aprillini.

Eva Klemets töötab Vanemuises alates 2007. aastast draamanäitleja ja lavastajana. Praegu on mängukavas tema draamalavastus "Tähed hommikutaevas". Näitlejana näeb Eva Klemetsit Vanemuise lavastustes "Jäine mõrv", "Beautiful Bodies", "Lotte reis lõunamaale" ja "Tähed hommikutaevas".

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]

www.vanemuine.ee