Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuislane Aivar Tommingas saab 50-aastaseks

28.09.2005 14:57

Vanemuise teatri kõrgelt hinnatud draamanäitleja Aivar Tommingas tähistab kolmapäeval, 28. septembril "Mesimehe" etendusega oma 50. sünnipäeva.
"Aivar Tommingas on Vanemuise draamatrupi üks tugisambaid," ütles draamajuht Ain Mäeots. "Ilma temata oleks meie teatri pale palju-palju vaesem."
Tommingas lõpetas 1978. aastal lavakunstikateedri ning töötab alates sellest Vanemuise teatri draamanäitlejana. Rohkem kui veerandsajandi jooksul on kogunenud üle poolesaja rolli, seda nii sõnalavastustes kui ka mitmes menukas muusikalis. 2004. aastal pälvis ta Eesti Teatriliidu muusikateatri auhinna ja Salme Reegi nimelise auhinna. Praegu saab Tommingast näha Vanemuise lavastustes "Mesimees", "Salemi nõiad", "Tuletikke laenamas", "Cats", "Lendas üle käopesa", "Romeo ja Julia", "Nagu teile meeldib" ning mitmes alanud hooajal esietendumist ootavas uuslavastuses.
Chralotte Jonesi "Mesimehe" etendus, kus Tommingas kehastab aednik Jimi, algab Vanemuise väikeses majas 28. septembril kell 19. Pärast etendust toimub laval juubilari õnnitlemine.
 
Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]