Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises toimub “Koolinoorte teatripäev 2019”

11.03.2019 10:20

Teisipäeval, 12. märtsil 2019 leiab Vanemuise teatris aset viies koolinoorte teatripäev, mis toob kokku teatrid üle Eesti. Tartu piirkonna õpilastele pakutakse võimalust tutvuda teatrite tegemistega ja õppida tundma erinevaid töövaldkondi teatris. 
  
Siiani suurima osavõtjate arvuga koolinoorte teatripäevale on oodata 14 teatrit ning ligikaudu 1400 õpilast, kes saavad valida üle 30 etenduse ja töötoa vahel. Tutvutakse valguse, heli, kostüümi, lavakujunduse, tekstiloome, raadioteatri, tantsu, orkestri, lavakõne ja näitlejaõppe põhialustega. Tegevust jagub nii Vanemuise suurde ja väiksesse majja kui ka Sadamateatrisse ning Teatri Kodusse.
 
Päev algab kell 10.00 Vanemuise suurel laval koolinoorte teatripäeva avamisega, pika ja tööka päeva lõpetab kell 19.00 etendus "Kalevipoeg" Sadamateatris.
 
Koolinoorte teatripäeva on ellu kutsunud Eesti Etendusasutusete Liit eesmärgiga tutvustada etenduskunstide erinevaid vorme ja seda just noortele. Juba viiendat aastat toimuv koolinoorte teatripäev rõõmustab igal aastal erineva maakonna lapsi.
 
Eesti Etendusasutuste Liidu ja heategevusfondi Aitan Lapsi toel saavad õpilased sel päeva osaleda programmides tasuta. 


Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 5345 7359
www.vanemuine.ee