Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises sai valmis uus black-box tüüpi proovisaal

19.08.2010 18:51

Vanemuise väikeses majas toimus suvel osaline remont, mille tulemusena teatri draamatrupp sai enda käsutusse uue, täismõõtmelise black-box tüüpi proovisaali.

21 aastat tagasi valminud ning sestpeale remontimata proovisaal ehitati ümber - paigaldati black-box saalile omased musta värvi seinad, laed, spetsiaalne akustikaplaat, prožektorid ning kogu vajalik video- ja audiotehnika. Lisaks vahetati välja kõik aknad - uued on valmistatud täispuidust, arvestades muinsuskaitse nõudeid Vanemuise väikese maja ruumide uuendamisel.

„Vanemuise draamatrupp on juba ammu endale soovinud proovisaali, mis oleks sisustatud nende vajadusi arvesse võttes ja oleks võimalikult suur, et saaks ettevalmistusi teha kõikide meie erinevate lavade tarbeks. Loodan, et see saal saab draamatrupile koduseks ning aitab kaasa heade teatrielamuste sünnile,“ rääkis teatri juht Paavo Nõgene.

"Sisuliselt on  tegemist ajaloolise sündmusega, sest draamatrupil polegi seni Vanemuises olnud päris oma prooviruumi, erinevalt balletisaalide ja orkestri harjutusruumidest. Värskelt valminud proovisaal meenutab piisavalt teatrisaali, mis tähendab, et valmiva lavastuse ülekanne proovisaalist lavale peaks sündima nüüd tunduvalt valutumalt,“ lisas Vanemuise draamajuht Sven Karja.

Väikeses majas sai lisaks proovisaalile renoveeritud veel kaks ruumi, restaureeriti väikese maja peauksed, ovaalsaali aknad-uksed, paigaldati katusele lumetõkked, vahetati kõik välisuksed ning remonditud ruumide aknad. Akende vahetus viiakse lõpuni järgmisel eelarveaastal.

Uues black-box saalis tehakse praegu proove lavastusega „Puhastus“, mis jõuab vaatajate ette 18. septembril Vanemuise väikeses majas.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee