Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises saab valmis uus teatritund APPI! OOPER!? II

02.03.2011 10:10

Täna kell 15 jõuab Vanemuise suure maja fuajees vaatajate ette ooperitund "Appi! Ooper!? II". Tegemist on järjega kaks aastat tagasi valminud ning siiani mängukavas olevale esimesele ooperitunnile, kus käsitletakse maailmakuulsaid oopereid.

"Appi! Ooper!? II" on pühendatud Eesti teatrimuusikale ning tunnis osalejad kuulevad läbi aegade parimaid palu Eesti ooperi-, opereti- ja muusikalilavastustest. Ettekandmisele tulevad katkendid sellistest tuntud teostest nagu  K. A. Hermanni „Uku ja Vanemuine”, E. Aava „Vikerlased”, G. Ernesaksa „Tormide rand”, E. Arro ja L. Normeti „Rummu Jüri”, E. Tambergi „Cyrano de Bergerac”, E. Kapi "Talvemuinasjutt" ning O. Ehala „Nukitsamees”.

Lisaks uutele ja huvitavatele teadmistele eesti muusikaloost saavad lapsed aimu teatrigrimmi tegemise nippidest ja võivad kaasa lüüa kohapeal sündivas väikeses lavastuses.
Teatritunni on koostanud Merle Jalakas ning lavastanud Jaan Willem Sibul, ooperitunni kunstnik on Maarja Meeru ning kontsertmeister Made Sõlg. Publiku ette astuvad Jaan Willem Sibul, Merle Jalakas ja Angelika Aun.

Vanemuise teatritunde on võimalik tellida koolidesse. Täpsemat infot saab aadressilt [email protected]

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee