Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises reisib Lotte lõunamaale

21.10.2005 17:19

Reedel, 21. oktoobril esietendub Vanemuise teatri suures majas Andrus Kivirähki armastatud lastelugu "Lotte reis lõunamaale", mis põhineb Heiki Ernitsa ja Janno Põldma samanimelisel joonisfilmil.

"Lotte reisiga lõunamaale" teeb oma debüütlavastuse Vanemuise draamanäitleja Janek Joost, liikumisjuht ning videokunstnik on Janek Savolainen, kunstnikutöö teevad Marion Undusk ja Sirly Oder. Vanemuise seekordse lastelavastuse eripäraks on see, et publik on asetatud istuma suure maja pöördlavale, mis vastavalt tegevuskoha muutumisele pöörab ka vaatajad vajalikus suunas.

Sõbralik koeratüdruk Lotte võtab koos leiutajast isa Oskari ja rännumees Klausiga ette reisi lõunamaale, et viia sinna rändlindude parvest maha jäänud linnupoeg Pipo. Reis on pikk ja põnev - juhtub nii mõndagi ja paljud maailma asjad saavad selgemaks.

Maailma eri paigus elatakse erineval moel - teistsugused on nii kombed kui ka arusaamad. Huvi ja heasoovlikkust ilmutades on aga kõik olukorrad lahendatavad ning uusi sõpru leitakse sellel teekonnal palju.

Uues lastelavastuses mängivad Marika Barabanštšikova, Alina Karmazina, Riho Kütsar, Aivar Tommingas, Karin Tammaru, Andres Mähar, Tanel Jonas ja Merle Jääger.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee