Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises marsib lavale Adolf Hitler

09.09.2005 08:59

Vanemuine esietendab laupäeval, 10. septembril Tartus Püssirohukeldris briti näitekirjaniku ja näitleja Pip Uttoni provokatiivset mononäidendit "Adolf".

Õllekeldri kõrgete võlvide all astub Adolf Hitlerina publiku ette Vanemuise üks hinnatumaid koomikuid Indrek Taalmaa. Hiljuti elavate seast lahkunud Mati Unti asendab lavastajaametis Ervin Õunapuu, kelle loominguna valmivad ka heli- ja lavakujundus ning kostüümid. "Sobiv ametinimetus oleks seekord ehk vastutaja," arvas Õunapuu.

Ajaloolist tõepära ei maksaks "Adolfist" siiski otsida. Füüreri ideoloogia põhipostulaadid - rahvus- ja vähemusküsimused, sallivuse piirid, manipuleerimistehnikad - tulevad vaatluse alla ennekõike tänapäevasest vaatepunktist lähtuvalt. Ajaline kokkulangevus esietenduse ja kogu Eestit vallanud valimiseelse rüsina vahel on täiesti juhuslik.

Pip Uttoni "Adolf" kerkis 1998. aastal esile Edinburghi festivalil, kus Vanemuise draamajuht Ain Mäeots seda lavastust ka nägi ja autoriga tutvus. Samast ajast pärineb ka plaan lavastada "Adolf" Vanemuises. Eesti publik sai Pip Uttoni näitlemist nautida 2000. aasta teatrifestivalil Baltoscandal.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee