Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises jõuab taas lavale „Elling“

17.01.2011 11:24

Vanemuise teatris jõuab 18. jaanuaril kl 19 pooleteise aastase pausi järel taas vaatajate ette norra autorite Ingvar Ambjørnsen ja Axel Hellsteniuse draama "Elling".

8. detsembril 2006 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis esietendunud lavastust mängiti 2009. aasta kevadeni ligemale poolsada korda. Lavastuse uueks mängukohaks Tartus saab Sadamateater, ühtlasi on planeeritud "Ellingu" etendused mitmetes teistes Eesti linnades.
Lisaks uuele mängupaigale toimub üks muudatus ka näitetrupis: Ragne Pekarevi asemel hakkab tüki kõiki naisrolle kehastama Liisa Pulk.

Ain Mäeotsa lavastatud "Elling" on koomiline ja südamlik lugu kahest mehest, kes pärast hooldusasutuses veedetud pikki aastaid lülituvad tavaliste inimeste igapäevasesse ellu. See tundub hirmutav, sest kumbki varases keskeas meestest pole iial varem oma elu ise pidanud korraldama. Kes kodu koristab, kes käib poes? Mismoodi saadakse tuttavaks naistega?
Lavastuse kunstnikud on Liina Tepand ja Liina Unt, muusikaline kujundaja Loore Martma. Mängivad Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Markus Luik ja Liisa Pulk.

"Ellingu" esimene väljasõiduetendus viib 28. jaanuaril Raplasse.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee