Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises jõuab lavale Straussi operett “Nahkhiir”

25.02.2006 12:57

Vanemuise suures majas esietendub laupäeval, 25. veebruaril Johann Straussi imekaunis operett "Nahkhiir", lavastajaks teatri balletijuht Mare Tommingas.

Heinrich Gabriel von Eisensteini ootab ees vanglapõli maksudest kõrvalehoidmise eest. Tema sõber doktor Falke teeb ettepaneku enne türmi minemist läbi astuda prints Orlovski maskiballilt. Ballil on otsustanud osaleda ka Eisensteini igavlev abikaasa Rosalinde, esinedes seal Ungari krahvinnana.
Saatuse irooniana armub von Eisenstein võluvasse Ungari krahvinnasse, aimamata, et tegemist on tema enda abikaasaga. Truudusetusest solvatud Rosalinde otsustab anda mehele meeldejääva õppetunni.
""Nahkhiire" tegelased on omavahel suheldes enamasti ebasiirad, varjates oma tõelist palet maskiga," selgitas Mare Tommingas. "Elunautijate seltskond, kes kaanib šampanjat ning ülistab kirglikkust ja sentimentaalsust, teab, et nali saab varsti läbi, ja nagu Straussi kaunimates valssideski, toob koidiku külm valgus ilmsiks, kui üürike on nende õnn."

"Nahkhiire" muusikajuht ja dirigent on Hendrik Vestmann, dirigent Lauri Sirp, näitejuht Aivar Tommingas, kunstnikutöö teeb lavastaja Mare Tommingas ja koreograaf on Jelena Karpova.
Osatäitjatena astuvad lavale Urmas Põldma, Alla Popova, Karmen Puis, Angelika Mikk, Merle Jalakas, Jaan Willem Sibul, Mati Kõrts, Taisto Noor, Aare Saal, Tõnu Kattai, Siiri Koodres, Aivar Tommingas, Märt Jakobson jpt. Lavastuses osalevad Vanemuise sümfooniaorkester, ooperikoor ja balletitrupp.
Straussi "Nahkhiire" esietendus toimus 1874. aastal Viinis. Oma elujaatuse, meloodiate ja päikeselise rõõmuga astub see operett juba kolmandasse sajandisse. Teos on väga populaarne nii opereti- kui ooperiteatrites ning selle orkestri- ja vokaalnumbreid esitavad parimad muusikud üle kogu maailma.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee