Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub Verdi ooper “Rigoletto”

13.10.2007 10:45

Vanemuise ooperisolist ja -lavastaja Taisto Noor toob laupäeval, 13. oktoobril teatri väikeses majas lavale Giuseppe Verdi kuulsa ooperi "Rigoletto".

"Rigoletto" muusikajuht ja dirigent on Lauri Sirp, kunstnik Aime Unt, valguskujundajad Andres Sarv ja Martin Meelandi, koreograaf Rufina Noor.
Osades Kristian Benedikt (Leedu), Eduards Čudakovs (Läti), Atlan Karp, Alla Popova, Viktorija Stanelyte (Leedu), Märt Jakobson, Taisto Noor, Valentina Kremen, Jovita Vaskeviciute (Leedu), Karmen Puis, Taavi Tampuu, Tõnu Kattai, Aivar Kaseste, Jaan Willem Sibul, Merle Jalakas, Alo Kurvits jt.

"Rigoletto" on lugu pimedast armastusest, reetmisest ja kättemaksust. Õuenarr Rigoletto püüab kiivalt kaitsta oma armastatud tütart Gildat kurja maailma eest. Paraku ei suuda ta märgata, kuidas tema vahendid selles võitluses on muutunud ebainimlikuks. Francesco Maria Piave libreto põhineb Victor Hugo draamal "Kuningas lõbutseb".

Vanemuise lavale jõuab see ooperite ooper juba viiendat korda. "Rigolettot" esitatakse itaalia keeles, eestikeelsete tiitritega.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee