Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub Tom Stoppardi “Hüppajad”

16.02.2007 17:10

Reedel, 16. veebruaril esietendub Vanemuise teatri suures majas inglise näitekirjanduse elava klassiku Tom Stoppardi draama "Hüppajad", lavastajaks Mart Koldits Tallinna Linnateatrist.

Tom Stoppardi esimesse loominguperioodi kuuluv ning esmakordselt eesti vaatajani jõudev "Hüppajad" (1972) on selle mõistatusliku autori üks mõistatuslikumaid näidendeid. Seda on nimetatud filosoofiliseks mõrvamüsteeriumiks à la Umberto Eco.

Eetikaprofessori ja tema muusikalitähest naise kodus võetakse kõne alla mitmed moraali ja religiooniga seotud küsimused. Tegevusse sekkuvad ka Kuult tagasipöörduv kosmoselaev, inspektor Kont ning trobikond hüppajaid.

Tom Stoppardi ("Rosencrantz ja Guildenstern on surnud", "Arkaadia" jpt) nimi on saanud kindlaks kvaliteedimärgiks ka eesti teatris. Tema näidenditega seostub täiesti originaalne, äraspidiselt inglaslik elukäsitlus - siin on oma koht intellektuaalsetel mõistatusmängudel, mustal huumoril, metafüüsikal, lõpmatutel vihjetel ja tsitaatidel.

Tom Stoppardi "Hüppajad" tõlkis Anu Lamp, uuslavastuse kunstnik on Ene-Liis Semper teatrist NO99, videokujunduse autorid Peeter Talvistu ja Andreas W, liikumisjuht Janek Savolainen, muusikaline juht Toomas Lunge, muusikalised kujundajad Andreas W, Mario Pulver ja Mart Koldits, valguskujundaja Tõnu Eimra.

Lavastuses mängivad Aivar Tommingas, Helena Merzin, Hannes Kaljujärv, Riho Kütsar, Raivo Adlas, Ragne Pekarev, Martin Kõiv, Tanel Jonas, Markus Luik, Ott Sepp, Laura Peterson jpt.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee