Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub “Tähed hommikutaevas”

24.03.2006 17:14

Sadamateatris esietendub reedel, 24. märtsil vene näitekirjaniku Aleksander Galini sotsiaalne draama "Tähed hommikutaevas", mis viib vaataja tagasi Moskva olümpiamängude aega.

Vanemuise "Tähed hommikutaevas" lavastab Eva Klemets Tallinna Linnateatrist, kunstnik on Liina Tepand, valguskujundaja Airi Eras. Lavastuses mängivad Merle Jääger, Külliki Saldre, Alina Karmazina, Katrin Pärn, Piret Simson, Andres Mähar ja Tanel Jonas.

Galini näidendi keskmes on viis erinevas vanuses naist, kellest neli teenivad leiba oma keha müümisega. Kuna lähenemas on olümpiamängud, saadetakse seesugune kontingent Moskvast saja kilomeetri kaugusele maakolkasse. Tegevus koondubki kauges maakolkas asuvasse viletsasse barakki, kus avanevad ja ristuvad inimsaatused, sähvatavad konfliktid ja põrkuvad erinevad ellusuhtumised. Saatuse pöörlevate hammasrataste vahele jäänud inimesed üritavad iga hinna eest oma elu muuta, alustada kõike puhtalt leheküljelt.

"Gorki "Põhjas" ning Lutsu "Tagahooviga " sarnanevas näidendis on koloriitseid karaktereid, naturalistlikku julmust ja kibedavõitu huumorit," rääkis näidendi tõlkija Sven Karja.

Aleksander Galini, vene keskmise põlvkonna tuntud dramaturgi ja filmistsenaristi sotsiaalne draama "Tähed hommikutaevas" on kirja pandud 1982. aastal, kuid lavale jõudis see alles perestroika eel vene režii tähtnime Lev Dodini lavastatuna. Peterburi Väikese Draamateatri repertuaaris on see lavastus raugematu menuga tänaseni, ületades hiljuti 400 mängukorra piiri.

Varem on eesti keeles mängitud Galini kahte näidendit: 1983. aastal etendus Noorsooteatris "Idatribüün", lavastajaks Kalju Komissarov, ning samal aastal telelavastusena "Retro", mille lavastas Tõnis Kask. Galini näidendeid on korduvalt mängitud ka Eesti Vene Draamateatris. 


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]