Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub suurejooneline “Peer Gynt”

27.10.2006 14:11

Vanemuise suures majas esietendub reedel, 27. oktoobril suurejooneline balletilavastus "Peer Gynt", kus lisaks kogu balletitrupile osalevad teatri sümfooniaorkester, ooperikoor ja ooperisolistid.

Vanemuise "Peer Gynt" on kahevaatuseline ballett Henrik Ibseni samanimelise värssdraama ainetel, mille loomisel on koreograaf ja lavastaja Mare Tommingas kasutanud Edvard Griegi, Claude Debussy ja Savatage'i muusikat.

"Selles loos tantsib üks põikpäine poiss, kes sarnaneb väga teose nimitegelasega. Ta on kahe jalaga maa peal, kuid võimeline ka lendama; ta on puhas, aga samas ka rikutud," rääkis Mare Tommingas. "Uudishimu ja riskimise võlu panevad teda vastu võtma üha uusi väljakutseid. Pärast pikki eksirännakuid koju naastes leiab ta vastused küsimustele oma tõelise mina kohta. On ta üksinda oma elu eelõhtu künnisel? Lävel seisab teda igavesti ootav Solveig."

Lavatuses tantsib Peer Gynti Vanemuise balletisolist Vladimirs Latišonoks, ema Åset Marika Aidla ja Ingridit Mari Savitski. Solveigi rollis näeb nii balletisolist Hayley-Jean Blackburni kui ka ooperisolist Karmen Puisi. Muusikajuht ja dirigent on Toomas Vavilov, dirigent Lauri Sirp, kunstnikutöö tegi Mare Tommingas. Lavavõitlusstseenid seadis Indrek Sammul Tallinna Linnateatrist.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee