Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub Olav Ehala “Lumekuninganna”

25.11.2006 18:38

Vanemuise suures majas esietendub laupäeval, 25. novembril Olav Ehala kaunile muusikale loodud lastelavastus "Lumekuninganna".

Lavastaja on Andres Dvinjaninov, Hans Christian Anderseni samanimelise muinasjutu ainetel kirjutas libreto Leelo Tungal. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Toomas Vavilov, dirigent Lauri Sirp, kunstnik Rosita Raud ning koreograaf Heili Lindepuu.

"Lumekuningannas" astuvad lavale Martin Kõiv, Laura Peterson, Liisi Koikson, Alo Kurvits, Merle Jääger, Kaire Vilgats, Jaan Willem Sibul, Merle Jalakas, Ott Sepp, Valentina Kremen, Ao Peep, Tõnu Kattai jt. Lavastuses osalevad teatri sümfooniaorkester ja ooperikoor.

See on talvemuinasjutt kaunist ja üksildasest Lumekuningannast, kellel õnnestub meelitada oma jäälossi väike Kaj. Kajd hakkab otsima tema väike vapper õde Gerda, kes teel lossi satub poolitatud kuningriiki ja hirmsasse röövlikoopasse, kohtub ahne nõuniku ning väga abivalmis põhjapõdraga. Pärast mitmeid ohtlikke seiklusi jõuab Gerda sõprade abiga siiski jäälossi.

Vanemuine annab "Lumekuningannaga" novembris ja detsembris kokku 19 etendust Tartus teatri suures majas ning kaks etendust jaanuaris Tallinnas Eesti Draamateatris. Valdav osa etenduste pileteist on praeguseks juba ära müüdud.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee