Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub Narnia-lugu “Lõvi, nõid ja riidekapp”

06.12.2007 14:31

Vanemuise teatri suures majas esietendub neljapäeval, 6. detsembril C.S. Lewise kuulsate Narnia-lugude hulka kuuluv lastelavastus "Lõvi, nõid ja riidekapp".

Neli last - Peter, Susan, Edmund ja Lucy - saadetakse sõja ajal õhurünnakute eest pakku maale, professor Kirke'i lossi. Ühel õhtul peitust mängides peidab Lucy end riidekappi ja avastab, et on sattunud teistsugusesse maailma, Narniasse. Koos õdede ja vendadega seda maad uudistama minnes satuvad nad võitlusse Valge Nõiaga, kes hoiab kogu Narniat oma hirmuvalitsuse all.

Põneva lasteloo lavastab Mart Kampus, kellele see on esimene lavastus Vanemuise teatris. Kunstnikutöö teevad Liina Keevallik ja Mari-Ann Mardo, lavastuse koreograaf on Dmitri Harchenko, valguskujundaja Tõnu Eimra ja muusikaline kujundaja Toomas Lunge.

Lavastuses "Lõvi, nõid ja riidekapp" mängivad Ragne Pekarev, Laura Peterson, Ott Sepp, Markus Luik, Martin Kõiv, Tanel Jonas, Alo Kurvits, Marika Aidla, Merle Jääger, Margus Jaanovits, Jüri Lumiste, Jaan Willem Sibul jt.

C.S. Lewis oli Oxfordi ülikooli keskaja-ja renessansikirjanduse professor. Aastatel 1950-1956 kirjutas ta seitsmest raamatust koosneva Narnia-lugude seeria, mis tänaseks on täies mahus ilmunud ka eesti keeles.

"Lõvi, nõid ja riidekapp" on üks kolmest lastelavastusest, mida Vanemuine oma jõulumaa raames pakub lähema kuu jooksul teatri suures majas vaadata. Aga kui "Pähklipurejat" ja "Lumekuningannat" näeb üksnes talvel, siis "Lõvi, nõid ja riidekapp" on Vanemuise mängukavas hooajaringselt.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee;
www.vanemuine.ee