Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub lastemuusikal “Detektiiv Lotte”

28.11.2008 11:46

Vanemuise teatri suures majas esietendub reedel, 28. novembril Janno Põldma, Heiki Ernitsa ja Priit Pajusaare lastemuusikal "Detektiiv Lotte", milles vallatut nimitegelast kehastab Gerli Padar.

"Detektiiv Lotte" jutustab kaasahaarava loo armastatud koeratüdruk Lottest, kes püüab välja mõelda, kelleks suurena saada. Algav päev annab talle suurepärase idee, sest ootamatult kaob isa Oskari leiutatud suhkrumasin. Loomulikult otsustavad uudishimulik Lotte ja tema sõber Bruno detektiivideks hakata, et Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni või Hercule Poirot' ja kapten Hastingsi eeskujul mõistatus lahendada ning suhkrumasin üles leida.

Stsenarist Janno Põldma sõnul hoitakse ka lastemuusikalis seda joont, mis multifilmidest juba tuttav: kõik tegelased on head, lavale ei astu ühtegi halba tegelast. "Peategelased, Lotte ja tema assistent Bruno, hakkavad uurima ühte suurt lugu, ent lahendavad selle tegevuse käigus ka mitu väiksemat."

"Detektiiv Lotte" libreto autorid on Janno Põldma ja Heiki Ernits, vahvad laulusõnad kirjutas Leelo Tungal ning hoogsa muusika Priit Pajusaar. Lavastab Ain Mäeots, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm ning dirigent Lauri Sirp. Kunstnik on Iir Hermeliin, koreograaf Janek Savolainen ja valguskunstnik Tõnu Eimra.

Gerli Padari kehastatava Lotte assistendi Brunona astub lavale Robert Annus. Teistes osades Aivar Tommingas, Leino Rei, Maria Soomets, Maarja Mitt, Margus Jaanovits, Marko Mäesaar, Jaan Willem Sibul, Veikko Täär, Tanel Jonas, Markus Luik, Atlan Karp, Märt Jakobson jt.
Lavastuses osalevad Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased ning Tartu Noorekoori ja Vanemuise ooperikoori lauljad, samuti teatri sümfooniaorkester. "Detektiiv Lotte" vahetab Vanemuise repertuaaris välja juba mitu hooaega menuga mängitud lastelavastuse "Lotte reis lõunamaale".

Vanemuine omandas 10 aastaks kõik õigused, mis seonduvad Lotte-loo esitamisega teatrilaval nii Eestis kui ka mujal Euroopas. "Vanemuisel on maailmas mitmeid koostööpartnereid, kelle abiga anname oma parima, et Lotte-lood jõuaksid teatrilavadele ka väljaspool Eesti piire," kinnitas Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee