Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub “Elling”

08.12.2006 13:12

Vanemuise teater esietendab reedel, 8. detsembril Tartu Saksa Kultuuri Instituudis norra autorite Ingvar Ambjørnseni ja Axel Hellsteniuse draama "Elling".

Ain Mäeotsa lavastatav "Elling" on koomiline ja südamlik lugu kahest mehest, kes pärast hooldusasutuses veedetud pikki aasitaid lülituvad tavaliste inimeste igapäevasesse ellu. See tundub hirmutav, sest kumbki varases keskeas meestest pole iial varem oma elu ise pidanud korraldama. Kes kodu koristab, kes käib poes? Mismoodi saadakse tuttavaks naistega?
"Kahe täiskasvanud mehe suured võidud väikeste asjade üle tuletavad vaatajatele meelde, kui ainukordsetest asjadest koosneb õnn," selgitas lavastaja.
Lavastuse kunstnikutöö tegid Liina Tepand ja Liina Unt, muusikaline kujundaja on Loore Martma.
Mängivad Riho Kütsar, Margus Jaanovits, Markus Luik ja Ragne Pekarev.

Norra kirjaniku Ingvar Ambjørseni "Ellingu" dramatiseeris 1999. aastal teine norrakas Axel Hellstenius. Näidend esietendus samal aastal Oslos ning sai tohutu publikumenu osaliseks: 125 etendust ja 60 000 vaatajat. Peter Næss, kes oli näidendi esmalavastaja, tegi sama materjali põhjal mõned aastad hiljem filmi, mida on ka Eestis PÖFFi raames näidatud.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee