Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises esietendub “Alice imedemaal”

04.02.2004 11:17

Mai Murdmaa koreograafia ja Kaspar Jancise multimeediakeskse kunstnikutöö sünteesina jõuab laupäeval, 7. veebruaril Vanemuise suures majas publiku ette tantsulavastus "Alice imedemaal".

Murdmaa lavastus põhineb briti kirjaniku Lewis Carrolli (1832-1898) fantaasiarikkal ja võluva huumoriga lasteraamatul Alice'ist, kes võtab ette lennu unemaale. Ta kohtab sellel reisil palju veidraid tegelasi ning satub koos nendega väga kummalistesse ja samas imelistesse seiklustesse.

Et sellist, ainult unenägudes ettetulevat fantaasialendu vaatajatale jälgitavaks teha, kutsus Murdmaa endale appi noore andeka filmimehe Kaspar Jancise, kes on tuntud nii animafilmide "Romanss" ja "Weitzenbergi tänav" autorina kui ka muusikuna. Mitmel erineva suurusega ekraanil saavad nähtavaks kõik imelised metamorfoosid, mida Alice oma teekonnal läbi teeb.
Haarava ja pingelisi pöördeid täis muusika kirjutas sellele tantsulavastusele ungari päritolu helilooja Sandor Kallós. Rahvusvaheliselt tunnustatud helilooja ja interpreedi eelmine samalaadne koostöö Murdmaaga toimus 2000. aastal, kui Sandor Kallós lõi muusika tema lavastusele "Pulmareis".

Alice'i osa tantsib eksootiline korealanna Hye Min Kim, kes läinud sügisel liitus Vanemuise balletitrupiga ja kellele see on esimene suurem tantsuroll selles teatris. Enne Vanemuise teatrisse tulekut tantsis Hye Min Kim aasta Peterburi Riiklikus Balletiteatris.
Lavastuses teeb kaasa Vanemuise balletitrupp, samuti draamanäitleja Andres Mähar ning seitsmeliikmeline orkester, mis koosneb Vanemuise sümfooniaorkestri muusikutest.
"Alice imedemaal" on Murdmaa kolmas tantsulavastus Vanemuises("Kirgastumine"1985, "Armastuse tango" 2002).


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
052 37028
[email protected]