Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises avati näitus “Teater põhjavalguses”

07.01.2005 15:15

Vanemuise teatri suure maja jalutusruumis on tänasest üleval näitus "Teater põhjavalguses", mis annab ajaloolise ülevaate ungari autorite teostele loodud muusika- ja draamalavastustest Eesti teatrilavadel.

Rohke fotomaterjali ja kostüümikavanditega varustatud väljapaneku esimene pool peegeldab muusikalavastusi, millest mahukaim osa kuulub ungari heliloojate Imre Kalmani, Ferenc Lehari ja Pal Abrahami operettide lavastustele Vanemuises ja Estonias. Näituse teine pool tutvustab ungari näidendite lavastusi Eestis. Kõige tähelepanuväärsemalt on esindatud Ferenc Molnar, kes on läbi aegade olnud kõige mängitavam ungari autor Eestis.

Lisaks Eestile on see rändnäitus 2005. aasta kevadel üleval Helsingis ning sügisel Budapestis. Tegemist on Ungari Szechenyi-nimelise Rahvusraamatukogu, Eesti Rahvusraamatukogu ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ühisprojektiga.

Näituse koostajateks on Eesti Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskuse teatri- ja filmisaali juhataja Mare Mauer ning Kalju Haan Eesti Teatri- Muusikamuuseumist, kujundaja on Eesti Rahvusraamatukogu kunstnik Tiiu Laur.
Näitus jääb avatuks jaanuarikuu lõpuni.  


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee