Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises avatakse muinasjutuillustratsioonide näitus

23.01.2007 14:48

Vanemuise Publikugalerii avab teatri väikeses majas teisipäeval, 23. jaanuaril kuulsa taani muinasjutumeistri Hans Christian Anderseni muinasjuttudele loodud illustratsioonide näituse "Kõige uskumatum".

Näitusel on vaadata 19 nimeka eesti kunstniku erinevates tehnikates valminud tööd. Noorim autor ei ole veel 30 eluaasta piiri ületanud ja vanemal on 70 jäänud selja taha. Kõik Anderseni muinasjuttude teemalised illustratsioonid valmisid just selle näituse tarvis. 2005. aasta aprillis Anderseni 200. sünniaastapäevaks kokku pandud kunstinäitus oli kõigepealt üleval Tallinnas Rahvusraamatukogus. Näitus äratas tähelepanu ja sai hea vastuvõtu osaliseks ning seejärel on seda eksponeeritud veel Pärnu Moodsa Kunsti Muuseumis, Viljandis Kondase Keskuses, Kuressaares Lääne Maakonna Keskraamatukogus jm. Leedu kirjastajate ja kunstnike palvel eksponeeriti näitust 2006. aasta alguses Balti Raamatumessil Vilniuses ning seejärel ka Leedu Lastekirjanduse Keskuses ja Leedu Rahvusraamatukogus. Suve lõpus jõudis näitus tagasi Eestisse ja pandi vaatamiseks välja Haapsalu Linnagaleriisse.
Muinasjutuillustratsioonide näitus "Kõige uskumatum" jääb Vanemuise väikesesse majja üles kuni 30. märtsini.

Vanemuise Publikugalerii tegutseb alates möödunud aasta oktoobrist Vanemuise kõigis kolmes teatrimajas ja selle eestvedajaks on teatri uus peakunstnik Kristiina Münd.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee