Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises algasid “Queeni” proovid

10.03.2009 11:37

Lavastaja Mare Tommingas alustas täna proove kontsertlavastusega "Queen – The Doors of Time“, mida etendatakse maikuus vaid 15 korral Tartus Vanemuise teatri suures majas.

15. mail esietenduv lavastus põhineb legendaarse rokkansambli Queen loomingul. "Maailma rokkmuusikaajaloos on Queenil täita sama oluline ja ainulaadne roll kui eesti roki ajaloos näiteks Rujal," ütles Tommingas, kes on suur Queeni muusika austaja. "Mitte keegi ei saa päris täpselt teada ja tunda Queeni sügavamat olemust. Ainult Queen ise. Aga üks on päris kindel: kes iganes tahab roki müstilisele hingele vähegi lähemale jõuda, peab põlema sama intensiivses palangus, kui nemad seda omal ajal tegid."

Kontsertetenduste peaesineja on Broadway täht Tony Vincent, keda eesti publik sai kuulata Vanemuise 2007. aasta muusikalikontserdil "Memory". Vincent on mänginud Simoni rolli Andrew Lloyd Webberi uues filmis "Jesus Christ Superstar" ja osalenud paljudel kontsertidel üle maailma. Senise lavatee üheks tähtsamaks tööks peab ta osatäitmist Queeni-muusikalis
"We Will Rock You".

USA solisti kõrval astuvad Vanemuise lavale eesti lauljad Tanja Mihhailova ja Rolf Roosalu ning ansambel Noorkuu. Oluline roll on täita Vanemuise teatri balletitrupi tantsijatel, osaleb ka rokkbänd. Lavastuse muusikaline juht on Tarmo Leinatamm, kunstnik Mare Tommingas.

Maikuus etenduva kontsertlavastuse "Queen – The Doors of Time" pileteid saab kuni 20. märtsini osta soodushinnaga 275–325 krooni. Piletid on müügil Vanemuise teatri kassades ning Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades üle Eesti.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]
www.vanemuine.ee