Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuises algasid “Ämbliknaise suudluse” proovid

22.09.2009 10:53

Vanemuises alustati täna proove maailmakuulsa muusikaliga „Ämbliknaise suudlus“, mis esietendub 31. oktoobril teatri suures majas.

 

Muusikalis mängivad peaosi poptähed Koit Toome, Lauri Liiv ja Tanja Mihhailova. Teistes osades astuvad lavale Vanemuise ooperilauljad Siiri Koodres, Karmen Puis, Märt Jakobson, Taisto Noor, Jaan Willem Sibul ja Tõnu Kattai. Lavastuses osalevad teatri balletirühm, ooperikoor ja sümfooniaorkester.

 

Tony auhindadega pärjatud muusikali „Ämbliknaise suudlus” (Kiss of the Spider Woman) muusika on kirjutanud John Kander, sõnade autor on Fred Ebb ja libretist Terrence McNally.

 

„Ämbliknaise suudluse” lavastab Vanemuises Roman Hovenbitzer Saksamaalt, muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Walter Perdacher Austriast, valguskunstnik Palle Palme Rootsist ja koreograaf Antton Laine Soomest.

 

Muusikal põhineb Manuel Puigi samanimelisel romaanil, millest autor kirjutas 1983. aastal ka näidendiversiooni. Eesti publikule on see lavateos tuttav 1994. aastal Eesti Draamateatris esietendunud draamalavastuse põhjal, milles mängisid peaosi Jüri Krjukov ja Ain Lutsepp.

 

Muusikali „Ämbliknaise suudlus” on suure menuga mängitud nii Londoni West Endis kui ka New Yorgis Broadway’l. 1993. aastal pälvis see Tony auhinna parima muusikali kategoorias ning mitmeid teisi Tony auhindu. 1985 väntas argentiina-brasiilia režissöör Hector Babenco ka samanimelise mängufilmi.

 

Helilooja John Kanderi ja laulusõnade autori Fred Ebbi koostööna on valminud mitmed väga kuulsaid muusikale – „Kabaree”, „Zorbas”, „Chicago” jpt.

 

Koit Toome on varem osalenud Vanemuise muusikalilavastustes „Jesus Christ Superstar“, „West Side Story“, „Cats“ ja „Chess“. Lauri Liivi Vanemuise-muusikalide nimistu on veelgi pikem, lisaks neljale mainitud lavastusele mängis ta ka „Evitas“ ja „Aidas“. Tanja Mihhailova on varem laulnud Vanemuise muusikalikontserdil „Memory“ ning eelmisel kevadel etendunud kontsertlavastuses „Queen – The Doors of Time“.

 

 

Tambet Kaugema

Vanemuise pressiesindaja

52 37028

tambet@vanemuine.ee

www.vanemuine.ee