Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuisel uus juht

02.01.2007 12:58

Koos aastanumbriga vahetus Vanemuises ka teatrijuht - alates tänasest töötab sellel ametikohal senine peaprodutsent Paavo Nõgene, kellel on taskus neljaaastane tööleping.
"Soovin, et Vanemuine jätkaks kindlalt samal teel, mida mööda oleme liikunud viimased kolm aastat Aivar Mäe eestvedamisel," kinnitas Nõgene. "Tahan rohkem pöörata publiku tähelepanu Vanemuise mitmežanrilisusele. Piltlikult öeldes loome juurde neljanda žanri - mis tähendab, et igal hooajal jõuab lavale üks uuslavastus, mis ühendab kõiki neid meie kolm kunstiliiki: draamat, muusikat ja balletti. Selles on Vanemuise tugevus."
"Vanemuisel tuleb kindlasti jätkata külalisetenduste andmist nii Eestis kui ka väljaspool Eestit," lisas Nõgene. "Soovin teha kõik selleks, et meie publik tunneks ennast Vanemuises hästi ja alati oodatuna. Samuti tahan, et Vanemuises töötavad inimesed oleksid uhked oma teatri üle ja nende näod oleksid ikka rõõmsad."

Ametist lahkunud teatrijuhi Aivar Mäe sõnul on tema süda teatrit üle andes rahul. "Ja kui võtta arvesse seda, et Vanemuine on vähemasti kolmandiku ulatuses ka ooperiteater, siis julgen küll väita, et Vanemuine sai tänasest endale Euroopa noorima ooperiteatri juhi."

Paavo Nõgene on sündinud 13. märtsil 1980. aastal. Lapsena osales ta Vanemuise lavastustes "Carmen", "Oliver", "Tosca" ja "Traviata". Alates 1995. aastast, alles kooliõpilasena, asus ta tööle Vanemuise teatri valgustusala abitöölisena, tõustes 1998. aastaks valgustusala juhiks ja valguskujundajaks. 2004. aastast kuni eilseni töötas Nõgene Vanemuise teatri peaprodutsendi ametikohal.

Nõgene on korraldanud aastatel 1998-2003 Raimond Valgre nimelist laulufestival, osalenud ooperi "Tosca" ja muusikali "Evita" väljatoomisel Tartu Raekoja platsil. Samuti on olnud tema produtseerida Vanemuise teatri muusikalilavastused "Aida", "Jesus Christ Superstar", "West Side Story", "Cats" ja "Chess" ning ooper "Võluflööt" ja ballett "Pähklipureja".
Nõgene oli 2005. aastal muusikali "Mamma Mia!" ning 2006. aastal maailma suurima Andrew Lloyd Webberi gala produtsent. Ta on Andrew Lloyd Webber kompanii Really Useful Group Ltd ametlik koostööpartner Eestis.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee