Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise väikeses majas on avatud teatrikunsti visuaaltehnoloogia erialade üliõpilastööde näitus   

04.09.2017 14:38

2. septembrist kuni 14. novembrini on võimalus Vanemuise teatri väikeses majas näha TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia kõikide erialade üliõpilaste tööde näitust. 
 
Eksponeeritud tööd on valminud erialatundides õppetöö käigus, kus püütakse tundma õppida kõiki butafooria valmistamisel kasutatavaid enamlevinud materjale ning õpitakse tundma erinevate värvide ning maalimisvõtete koosmõju. 

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti visuaaltehnoloogia õppe-kaval on neli spetsialiseerumissuunda: dekoraator-butafoor, lavastuskorraldaja, valgusku-jundaja ja etenduskunstide multimeediaspetsialist.

Näitusel on välja pandud valik teatri loov-tehniliste erialade esimese kursuse üliõpilaste värvuskompositsiooni töödest, mis on valminud maalimise lektori Kersti Rattuse juhendamisel ning Arvo Iho loengutes Fotoõpetuse aines valminud fotod. Erinevatest materjalidest meisterdatud pildiraamid on loodud Eero Ehala eestvedamisel. Siledale põrandapapile maalitud imitatsioonikompositsioonid koosnevad vähemalt nelja erineva materjali kujutisest, kõikides töödes on kasutatud puidu aaderdamist ja marmori imiteerimist, kuna neid tehnikaid kasutatakse teatridekoratsioonide valmistamisel kõige enam. 

Lisaks kuuluvad kompositsioonidesse vabal valikul malahhiidi, kivi, krohvi, tellise, kaltsuvaiba, glasuurplaatide imitatsioonid. Juhendaja Ugala teatri kunstnik-dekoraator Eve Komissarov.

Näituse kujundaja on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Kersti Rattus.

Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 5345 7359
www.vanemuine.ee