Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise väikeses majas on avatud Imbi Mälgu näitus “Keisri usk”

19.01.2021 10:59

Alates teisipäevast, 19. jaanuarist 2021 saab Vanemuise väikeses majas näha Imbi Mälgu lavastusfotode näitust "Keisri usk".
 
"Keisri usk" on luuletaja, näitekirjaniku ja kirjanduskriitiku Henrik Visnapuu (1890-1951) näidend, mis eemaldati 1939. aasta Estonia teatri repertuaariplaanidest, leidmata kordagi teed publiku ette. 2020. aasta suvel jõudis see teos Luunjas viimaks lavale. Lavastus märkis Luunjas elanud kirjaniku 130. sünniaastapäeva.

Lavastuspiltide autor Imbi Mälk on Vanemuise teatri valgusmeister, kelle hobiks on fotograafia olnud juba ligemale paarkümmend aastat. Tasapisi alustades, haaras see tegevus aegade möödudes teda aina rohkem ja rohkem.
 
Imbi Mälk: "Sain selle projekti fotograafiks üsna ootamatult ning ajalooliste fotode osas enese harimiseks olid vaid üksikud päevad. Veetsin selle aja vanade fotode pildipankades tuhnides, lugesin erinevaid materjale Johannes Pääsukese kohta ja püüdsin välja mõelda, kuidas võiks fotosid hiljem töödelda.
 
Tegelaskonnas on kolmest erinevast seisusest inimesi: talurahvas, pastoraat, mõisnikud. Vastavalt seisustele tuli leida neile sobiv keskkond. Pean tunnistama, et ka see oli omamoodi põnev nuputamine."
 
Näitus "Keisri usk" jääb väikese maja publikugaleriis avatuks kuni 4. juunini 2021.