Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise väikeses majas avatakse lehvikunäitus

11.04.2007 14:10

Vanemuise Publikugalerii avab homme, 11. aprillil teatri väikese maja jalutusruumis kunstnik Leila Tamme näituse "Lehviku lugu".
Valdavalt koosneb näitus Leila Tamme kogusse kuuluvatest eripalgelistest lehvikutest, kuid on väljas ka mõned kunstniku enda valmistatud lehvikud. Samuti saab sellel näitusel lugeda lehviku kirevat ajalugu ja mitmekesisust tutvustavaid tekste.
"Näituse asukohaks valisin nimelt Vanemuise teatri väikese maja," ütles Leila Tamm. "Lehvik peidab endas mängu ja samuti teatraalsust, seega on teater just õige paik sellise võrratu eseme esitlemiseks," lisas ta.
Lehvikute vastu hakkas Leila Tamm huvi tundma magistritööd tehes: "Tänu oma uurimistööle olen leidnud palju uusi tutvusi laiast maailmast, külastanud nii Saksamaad kui ka Inglismaad. Sealhulgas osalesin lehvikuvalmistamiskursusel London's Fan Museum'is ja tutvusin maailma tuntuima lehvikuteadlase, lehvikumuuseumi asutaja Helene Alexander-Addaga."
Leila Tamm on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti erialal ja töötab alates 2003. aastast Katariina Gildi nahakojas. Ta on osalenud näitustel Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.

Näitus "Lehviku lugu" jääb Vanemuise väikeses majas avatuks kuni 23. maini.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee