Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise väikeses majas avatakse Jaanus Tepomehe näitus “Juhus. 35mm”

08.09.2020 10:26

Kolmapäeval, 9. septembril 2020 kell 16.30 avatakse Vanemuise väikeses majas Draama festivali raames Jaanus Tepomehe isikunäitus "Juhus. 35mm".

Vanemuise teatri draamanäitleja Jaanus Tepomees sai neli aastat tagasi vanaemalt vanaisa töökorras Smena fotokaamera. Esimese filmi kõik pildid õnnestusid ja sel hetkel toimus kirglik armumine analoogfotograafiasse. Juhusest on saanud järjepidevus, mis on aja jooksul vaid süvenenud ning lisanud uute kaamerate, kaadrite ja katsetamiste kaudu sügavamaid ja mitmetahulisemaid kihte Tepomehe loomingule läbi fotokunsti.
 
Aastate jooksul kogunenud materjalist jõuab nüüd killuke laiema avalikkuseni. Kõik näitusel olevad fotod on tehtud vanade analoogkaameratega 35 millimeetristele filmilintidele.
 
Esimeseks näituseks on valitud inimesed nende igapäevaelu hetkedes. Valdavalt portreefotod - nii selge kompositsiooniga kui ka õnnestunud ebaõnnestumised. Analoogkaameraga kaasnevad võimalused luhtumiseks, mis võivad luua hoopis uued kunstilised võtted ja võimalused. Fotodelt kiirgab vastu analoogkaameraga tabatavat atmosfäärilist ilu.
 
Tepomees inimeste pildistamisest: "Minu jaoks on analoogfotograafia juhuslikkus nii ehe ja elus. Inimesed nendel fotodel on sedavõrd kõnekad ja emotsioon selgesti loetav. Inimeste silmist kiirgab palju. Ma armastan inimesi enda ümber ja püüan seda ka fotole saada."
 
Fotode valikus on kultuuritegelasi väljaspool töösituatsiooni (näitlejatest muusikuteni), aga ka fotograafi lähedasi (lummav pilt vanaemast) ja reisidel kohatud võõraid.
 
Näitus jääb väikese maja publikugaleriis avatuks kuni 19. jaanuarini 2021. Näitusel on lisaväärtusena puutekirjas materjalid vaegnägijatele.