Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise väikeses majas avatakse Gerda Märtensi isikunäitus

14.11.2017 10:50

Vanemuise väikeses majas saab 14. novembrist 23. jaanuarini vaadata näitust "Loomine", mis koondab endas Dino Buzzati samanimelisele lühijutule loodud illustratsioone suurendatud ning prinditud kujul. 
  
Näitus räägib tekstiga paralleelse pildiloo maailma loomisest, kunsti loomisest ning loojatest endist. Viimaseid on piibliloo raamistikule tuginevas, kuid kaasaegsesse vormi valatud humoorikas teoses mitu – oma roll on küll kõigeväelisel, kuid veelgi tähtsamad tegelased ajaloo alguses on hoopiski inglid, iseäranis üks, kelle kavatsused pole päris selged ei lugejale ega raamatu tegelastele. Tema loomingu vili osutub aga inimajaloo lõikes ülioluliseks ning on sama vastuoluline kui ta ise.
 
Eksponeeritud pildid on originaalis valminud aeganõudvas, hariliku pliiatsi ja akvarelli tehnikas. 
 
Pildiraamat "Loomine" ilmus esmalt 2015. aastal Itaalias kirjastuselt Orecchio Acerbo ning 2016. aastal andis kirjastus Koolibri raamatu välja eestikeelsena.
 
Raamatuillustraatorina soovib Gerda ahvatleda vaatajat pildimaailma sukelduma ning leidma sealt lugusid, äratundmist ja üllatusi, emotsioone ja mõtisklusi. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali ja graafika erialal ning õppinud illustratsiooni Macerata Kunstiakadeemias Itaalias. Gerda Märtens on osalenud näitustel Eestis, Lätis, Itaalias, Kreekas, Poolas, Soomes, USA-s, Venemaal ning tema töid on Roomas asuva galerii Tricromia kogus. Raamatute illustreerimisega tegeleb Gerda alates 2014. aastast.
 
Lisainfo:
Kertu Tombak
Vanemuise kommunikatsioonijuht
+372 5345 7359
www.vanemuine.ee