Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise väike maja sai uue heli- ja valgustehnika

08.10.2009 12:48

Vanemuise teatri väikeses majas saab alanud hooajast publik etendustel nautida sealse uue heli- ja valgustehnika tippkvaliteeti.

Seoses majanduslangusega lükkus küll edasi Vanemuise teatri väikese maja kapitaalremont, kuid kultuuriministeerium eraldas eelmisel ja käesoleval aastal Vanemuisele hädapärasteks uuendustöödeks investeeringutoetust. Kultuurministeeriumi ja teatri omavahenditest tehtud investeeringu kogumaksumus on käesoleval aastal üle 2 miljoni krooni.

„Seni kasutatud heli- ja valgustehnika oli 20 aastat vana ega võimaldanud enam jätkata väikeses majas kvaliteetset etendustegevust,“ selgitas teatrijuht Paavo Nõgene. „Uus tehnika lubab nüüd aga kuni kapitaalremondi saabumiseni seal etendusi edasi anda. Oleks olnud suur löök, kui Vanemuine oleks pidanud loobuma ühest oma armastatud mängupaigast.“

Lisaks heli- ja valgustehnikale vahetati publiku turvalisust silmas pidades ja Lõuna-Eesti Päästekeskuse nõudel teatri väikeses majas välja automaatne tuletõrjesignalisatsioon. „Tuleval suvel peame välja vahetama teatri väikese maja aknad ja uksed ning seejärel saame alustada siseruumide järk-järgulist korrastamist,“ lisas teatrijuht.

Vanemuise teatri väike maja avati praegusel kujul 1990. aastal.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee 
www.vanemuine.ee