Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise trupiga liituvad kuus uut balletiartisti

30.08.2010 15:40

Vanemuise balletitrupiga liituvad algaval hooajal kuus uut balletiartisti - Alicia Nelson ja George Willé-Williams Inglismaalt, Maria Engel Saksamaalt (õppinud Inglismaal), Gianna Yefremova Itaaliast (õppinud Saksamaal), Tatevik Mkrtoumian Armeeniast (õppinud Belgias) ning Vladimir Saveljev Tallinna Balletikoolist. Koos uute liitujatega on nüüd Vanemuise balletitrupis 33 tantsijat, kes pärinevad 13-st eri riigist. Lisaks Eesti tantsijatele kuulub truppi inimesi Inglismaalt, Jaapanist, Valgevenest, Leedust, Venemaalt, Egiptusest, Lätist, Rootsist, Soomest, Itaaliast, Saksamaalt ja Armeeniast.

Vanemuise teatril on head koostöösidemed mitme maineka balletikooliga - Elmhursti tantsukool Inglismaal, Antwerpeni Kuninglik Balletikool Belgias, Vilniuse Balletikool Leedus ja loomulikult Tallinna Balletikool. Ka seekord on uute liitujate seas nende koolide lõpetajaid. Eelpool mainitud koolid saadavad reeglina lendu heade oskustega tantsijad. Tulijad on mitmekülgselt ettevalmistatud ja see on väga oluline, kuna Vanemuise artistid peavad suutma end avada nii klassikalises kui ka kaasaegses tantsus.

Uuslavastusi on Vanemuise balletitrupil sellel hooajal kaks: 30. oktoobril esietendub tantsulavastus „Mowgli“, koreograaf-lavastajad Jenny MacNamara (Inglismaa) ja Mare Tommingas, ballett „Casanova“ esietendub 12. märtsil, koreograaf-lavastaja on David Sonnenbluck Belgiast. Eelmistest hooaegadest on mängukavas „Giselle“, „Kevade“, „Petruška pärastlõuna“, „Uinuv kaunitar“ ja „Vanamees ja meri“. Vanemuise balletiartiste näeb ka muusika- ning draamalavastustes.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee