Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise trupiga liituvad Eva Klemets ja Atlan Karp

06.08.2007 18:01

Uuest hooajast liitub Vanemuise teatri draamatrupiga näitleja ja lavastaja Eva Klemets ning muusikatrupiga ooperisolist Atlan Karp.

Eva Klemets lõpetas 2004 Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli lavastajana ja õpib praegu sealsamas magistrantuuris. Varem on ta töötanud Tallinna Linnateatris lavastaja ja näitlejana ning teinud vabakutselisena mitmeid lavastusi ja rolle.

Vanemuises tõi Eva Klemets 2006. aastal välja lavastuse "Tähed hommikutaevas", samuti on ta mänginud Vanemuise lavastustes "Beautiful Bodies" ja "Tähed hommikutaevas". Algaval hooajal lisandub neile roll uuslavastuses "Jäine mõrv".

"Kindlasti kasutab Vanemuine Eva Klemetsit edaspidi ka lavastajana," kinnitas Vanemuise draamajuht Sven Karja. "Tema järgmise lavastuse proovid algavad tuleval kevadel."

Atlan Karp alustas lauluõpinguid 1997 Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning jätkas Eesti Muusikaakadeemias ja Soomes Sibeliuse Akadeemias Jorma Hynnise ja Pekka Kähköse juures. Aastal 2000 võitis ta esimese koha Tiit Kuusiku nimelisel lauluvõistlusel ja 2003. aastal täiendas end Peterburi Maria teatris.

Vanemuise teatris on Atlan Karp laulnud ooperilavastustes "Võluflööt", "Abieluveksel" ning "Hoffmanni lood". Algaval hooajal lisanduvad neile rollid Vanemuise "Rigolettos", "Toscas" ja  "Trubaduuris".

Tambet Kaugema

Vanemuise pressiesindaja

52 37028

[email protected]

www.vanemuine.ee