Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise “Trubaduuris” laulab peaosa hiina tenor

15.02.2008 13:56

Vanemuise teatri ooperilavastuse "Trubaduur" 15. ja 29. veebruari etendusel laulab Manrico rolli hiina tenor Xu Chang Saksamaalt.

"Trubaduuris" Manrico rolli on ta varem laulnud Saksamaal Meiningeni ja Ulmi teatris. Xu Chang on lõpetanud Hiinas Pekingi Konservatooriumi ning Jaapanis Tokyo Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikooli.
Ooperilaulja töö on viinud teda esinema Itaaliasse, Iisraeli, Hispaaniasse, Saksamaale. Ta on võitnud auhindu rahvusvahelistelt lauljate konkurssidelt Itaalias, Prantsusmaal ja Horvaatias.

"Vanemuine tahab pakkuda Tartu, Lõuna-Eesti ja kogu Eesti ooperisõpradele kuulamiseks väga häid lauljaid," rääkis teatrijuht Paavo Nõgene. "Xu Changi esinemine Vanemuise "Trubaduuris" seda eesmärki kindlasti ka täidab."
Giuseppe Verdi kuulus ooper "Trubaduur" esietendus Vanemuise suures majas eelmisel laupäeval. Ooperi lavastas Carmelo Agnello Prantsusmaalt ning muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi.

"Trubaduuri" esitatakse Vanemuises itaalia keeles, eestikeelsete subtiitritega. Etenduse piletid maksavad sõltuvalt istekoha asukohast teatrisaalis 100-150 krooni.
 
 
Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee