Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teatris toimus draamalavastuse „Kolm pikka naist“ esimene lugemine

10.08.2022 15:37

Möödunud on 25 aastat, kui lavastaja Priit Pedajas tõi Eesti Draamateatris lavale ühe 20. sajandi nimekaima Ameerika näitekirjaniku Edward Albee näidendi „Kolm pikka naist“. 1. oktoobril 2022 jõuab näidend Pedajase lavastajatööna Vanemuise teatrilavale. Täna toimus draamatüki esimene lugemine. 
Edward Albee näidendi kangelanna on eakas ägeda ja kapriisse iseloomuga daam, kelle hüplikust mälust tulevad esile meenutused noorusest, keerulistest peresuhetest, kunagi alla surutud konfliktidest ja kompleksidest. 
See on ka lugu ühe naise erinevatest eluetappidest ning suhtest oma pojaga, kellega viimane kontakt toimus juba aastaid-aastaid tagasi. 
Tugevalt autobiograafiliste sugemetega näidend ilmus 1994. aastal ning võitis nii nimeka Pulitzeri preemia kui ka New Yorgi teatrikriitikute auhinna. Näidendi on tõlkinud Anne Lange.
Lavastajat toetavad kunstnik Pille Jänes ja valguskunstnik Margus Vaigur Endla teatrist. Vanemuise teatris toovad auhinnatud näidendi lavale Külliki Saldre, Piret Laurimaa, Linda Porkanen ja Ken Rüütel. 
Tutvu lavastusega „Kolm pikka naist“ Vanemuise teatri kodulehel.