Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teatris esitletakse Tiit Palu näidendite raamatut

23.03.2022 14:26

Reedel, 25. märtsil 2022 kell 17.30 esitleb Vanemuise teatri draamajuht ja lavastaja Tiit Palu teatri väikese maja ovaalsaalis raamatut, mis sisaldab kolme tema näidendit: "Põlenud mägi", "Medeia" ja "Lugusid loomadest". 

Tiit Palu sõnul on oluline näidendid raamatusse talletada, sest teater on kaduv kunst. "Lavastuste eluiga on paar hooaega, neist jäävad mälestused. Raamatus saab talletada teatritekste, nii jäävad nad teatrihuvilistele kättesaadavaks. Olen alati kirjutanud näidendeid kindlatele näitlejatele mõeldes, nii on need tekstid ka osa Vanemuise teatri ja näitlejate loomingulisest teekonnast," rääkis Palu. 

Raamatu kolmest näidendist kahte on Vanemuise teatris varem mängitud. Autori käe all on publiku ette jõudnud "Põlenud mägi", mis räägib mälust ja raamatutega seonduvast, ja "Medeia", mis on omanäoline versioon tuntud antiikmüüdist. "Need tekstid pole seotud aktuaalsete päevateemadega, seepärast võib neid lugeda ja lavastada ka tulevikus," tõdes Palu. 

Kolmas näidend, suhtedraama "Lugusid loomadest", on saanud Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel preemia, kuid on seni veel lavastamata. 

Näidendikogumiku illustreerimisel on kasutatud Vanemuise teatri lavastuste fotosid. Raamatu kujundas Katrin Kelpman ning toimetas Anu Tonts. Raamatu andis välja Vanemuise teater, kogumiku ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.

Soovijad saavad kohapeal raamatu endale osta.