Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teatri suur maja tähistab 40. sünnipäeva

10.11.2007 16:16

Vanemuine tähistab laupäeval, 10. novembril balleti "Onegin" esietenduse, raamatuesitluse ja kahe näitusega 40 aasta möödumist teatri suure maja avamisest.
Teatri suure maja laval esietendub imekaunis balletilavastus "Onegin", mis loodud Tšaikovski muusikale. Balleti lavastaja ja koreograaf on Vassili Medvedjev Venemaalt, kes 1980. aastate alguses töötas Vanemuise teatris esitantsija ja lavastajana ning on nüüd rahvusvaheliselt väga hinnatud koreograaf ja balletilavastaja.

Esietenduse eel esitletakse teatrisaalis viibijaile uhiuut esindustrükist "Vanemuine", milles on kirjas Vanemuise teatri draama-, muusika- ja balletiajaloo lühiülevaated. Muusikaosa autor on muusikateadlane Virge Joamets, draama- ja balletiosa koostas teatri kirjandusala juhataja Anu Tonts. Sissejuhtava artikli kirjutas teatriteadlane Anneli Saro.
Raamat on varustatud rohkete värvifotodega viimase kümnendi kestel Vanemuise repertuaaris olnud silmapaistvamatest lavastustest. Vanemuise teatri esindustrükise koostasid kirjandusala juhataja Anu Tonts ja teatri peakunstnik Kristiina Münd, raamatu kujundas Aide Eendra.

"Onegini" esietenduse vaheajal avatakse teatrimaja fuajees näitus "Vanemuise suur maja 40". Näitus valmis koostöös Tartu Linnamuuseumiga ja Tartu Kultuurkapitali toel. Juubelinäituse koostaja on Heivi Pullerits ja kujundaja Silja Paris, mõlemad  Tartu Linnamuuseumist.
Avatav väljapanek koosneb 10 suurest pannoost, millel on pildis ja sõnas esitatud Vanemuise teatrimajade lugu alates Jaama tänava hoonest, põhirõhuga Vanemuise suure maja sünnilool.

Kahel pool teatri suure maja saali avatakse jalutusruumi seintel teine näitus, kus vaatamiseks üleval Vanemuise plakatid hooajast 1967/1968 ehk ajast, kui avati teatri suur maja.

Mõlemad näitused on teatrikülastajatele avatud 10.-18. novembrini 2007 ja 6.-31. jaanuarini 2008. Vahepealse aja on publiku jalutusruumid laste jõulumaa kasutuses.

Vanemuise suur maja avati 3. novembril 1967, regulaarsed etendused algasid Eino Tambergi ooperi "Raudne kodu" esietendusega 9. detsembril samal aastal.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]

www.vanemuine.ee