Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teatri noorsootöö maskotiks valiti kollane kass

17.03.2008 11:37

Teatri loomenõukogu valis noorsootöö maskotiks Vanemuise kollase kassi, kes hakkab lastele ja noortele jagama infot Vanemuise teatris toimuvate põnevate ettevõtmiste kohta.

Alates mullu augustist on Vanemuises ametis noorsootöö juht Mall Türk ning sama kaua on otsitud ka noorsootöö maskotiks sobivat tegelast. Sajad lapsed ja täiskasvanud saatsid Vanemuisesse oma ettepanekud ning teatri loomenõukogu valis välja sobivaima - Vanemuise kollase kassi. "Kass on armas loom, kes tekitab sooje tundeid ilmselt paljudes," ütles Mall Türk. "Samas on kass ka isepäine ja väga uudishimulik loom. Arvan, et loomenõukogu tegi õige otsuse. Ning muidugi ei saa selle maskoti puhul mööda vaadata ka vihjest aastaid Vanemuise teatriga seotud olnud Mati Undi loomingule."

Vanemuise noorsootöö maskotil on küll nimi, kuid mitte veel välimust. 18. ja 30. märtsi "Lõvi, nõia ja riidekapi" etenduste eel, vaheajal ja järel on publikul võimalus joonistada, meisterdada ja voolida Vanemuise suures majas teatrikassi. Kõik osalejad saavad Vanemuise kleepsu ja kommi. Oma oskusi ja ideid näitavad seal ka Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid. Kunstitudengite ja publiku põnevamatest teatrikassidest pannakse Vanemuise suure maja fuajees üles näitus, mis jääb avatuks aprillikuu lõpuni. Vanemuise kollasele kassile annab eeloleval kevadel välimuse kunstnik, kes oma töös saab kasutada laste ja noorte poolt pakutud ideid.
Vanemuise teatri noorsootöö juhi tööülesannete hulka kuulub lasteaedades-koolides ja mujal teatrit tutvustavate ürituste korraldamine, teatris ekskursioonide läbiviimine ning muu teatrit tutvustav tegevus.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee