Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vanemuise teatri draamajuhina jätkab Tiit Palu

14.09.2023 11:07

Vanemuise teatri loomenõukogu koos draamatrupi esindusega valis septembris 2023 Vanemuisele draamajuhi. Sellel ametikohal jätkab Tiit Palu.

Draamajuhi konkursil osales kaks kandidaati. Vanemuise teatrijuhi Aivar Mäe sõnul oli otsus raske: "Komisjoni silmis olid mõlemad kandidaadid võrdselt tugevad. Olen Vanemuise teatris töötanud ligi kuu aega ja see on selle aja kõige keerulisem otsus, sest pean komisjoni liikmena otsustama inimese töö ja tuleviku üle."

Tiit Palu jätkab draamajuhi ametis 2025. aasta suveni, lahkudes seejärel ametist enda soovil. "Minu jaoks oli oluline, et me ei teeks hooaja keskel suuri muutusi. Soovisin, et jätkaks inimene, kes on läbi aastate end selles ametis just Vanemuise teatris tõestanud. Tiit Palu soov jätkata lepingut vaid piiratud ajani on tema enda sisemine otsus," jagas Mäe.

Tiit Palu on Vanemuise draamajuhina töötanud kümme aastat, tema tööle asumisega Vanemuise draamatrupi etteotsa 2013. aastal algas draamatrupi hästi planeeritud ja stabiilne areng.

Aivar Mäe sõnul on Vanemuise draamatrupp praegusel hetkel optimaalselt komplekteeritud ja kõrgel tasemel, kunstilise juhi otsused trupi täiendamisel on olnud väga õnnestunud. "Vanemuisel on mitmekesine draamarepertuaar, mis arvestab nii trupi suurust ja väljakutset, mille esitavad teatrile kolm mahukat saali: repertuaar on mitmekesine ja kunstiliselt kõrgel tasemel ning saalide täituvus on väga hea," rääkis Mäe.

Kümne aasta jooksul on Vanemuise draamatrupp saanud mitmeid olulisi nominatsioone ja preemiaid Eesti Teatriauhindade jagamisel. Tiit Palu panus lavastajana on samuti olnud suur ning sellel perioodil on lavale jõudnud mitmeid lavastusi, mille üle teatril on põhjust olla uhke, näiteks "Põlenud mägi", "Laineid murdes", "Medeia", "Kaukaasia kriidiring", "Niskamäe naised" jt.

Vanemuise teatri draamajuht vastutab draamatrupi töö kavandamise, draamarepertuaari planeerimise ja kõrgel tasemel elluviimise eest. Samuti on tema kanda ka näitetrupi arendamine. Draamajuht osaleb teatri loomenõukogu töös koos teiste loominguliste juhtidega.

Pildil Vanemuise teatri draamajuht Tiit Palu. Foto: Heikki Leis